שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סקר: כמחצית מהפלסטינים רוצים בפירוק הרשות
  כבר לאחר המבצע בכלא יריחו קראו בכירים בפתח לאבו מאזן לפרק את הרשות בעקבות מה שהגדירו "ההשפלה". סקר חדש מאשרר את התחושות. עוד בסקר: כ-75 אחוזים שבעי רצון מהממשלה שהקימה חמאס

  כמעט מחצית מן הפלסטינים תומכים בפירוקה של הרשות, כך עולה מסקר שמפרסם היום (א') המרכז הפלסטיני לסקרי דעת קהל בראשות ד"ר נביל קוקאלי. אמנם כחמישים אחוזים הביעו את התנגדותם לפירוק, אולם המספר הרב של התומכים מפתיע ומשמעותי, בימים של התארגנות מחדש בצמרת הפוליטית ברשות.

   

  כזכור, פורסם ב-ynet לראשונה למחרת מעצרו ביריחו של אחמד סעדאת, כי בכירים בפתח קראו לאבו מאזן לפרק את הרשות הפלסטינית בעקבות מה שהגדירו "ההשפלה" שעברו הרשות ואנשי הביטחון הפלסטינים במהלך פעולת המעצר. בעקבות אותו

   אירוע השיבו 85.5 אחוזים מ-1068 הנשאלים אותם הקיף הסקר, כי הם אינם בוטחים בהתחייבויות של ישראל ליישם את ההסכמים עליהם היא חותמת עם הרשות הפלסטינית.

   

  מהסקר עולה עוד כי 88 אחוזים דורשים מארצות הברית ומבריטניה לאלץ את ישראל להשיב את אחמד סעדאת ויתר האסירים ששוחררו מכלא יריחו לפני כשבועיים, לידי הרשות הפלסטינית. עם זאת, כמחצית מהנשאלים (50.7) ציינו כי הם מתנגדים לפגיעה באזרחים זרים או במרכזים של האיחוד האירופי ומדינות נוספות, כפי שקרה במהלך חטיפת סעדאת.

   

  ראש הממשלה המיועד, איסמעיל הנייה, יכול להיות מרוצה מהנתונים שעלו בנושאים המדיניים שבסקר. 74.4 אחוזים מן הנשאלים שבעי רצון מהממשלה שהרכיבה תנועת החמאס ו-64.8 אחוזים סבורים שהתנועה תצליח לנהל באופן יעיל את הממשלה בתקופה הקרובה. מאידך, 75 אחוזים העידו כי הם סבורים שעל תנועת החמאס להבדיל בין תוכניתה כמפלגה פוליטית לבין מצעה כמפלגת שלטון. 52.4 אחוזים מן הנשאלים מתנגדים לכך שחמאס תכיר בהסכמים החתומים עם ישראל, כפי שדורש זאת ממנה יו"ר הרשות אבו מאזן.

   

  נתון המחזק עוד יותר את החמאס מצביע על כך שלמרות אי השתתפות הפתח ופלגי אש"ף האחרים בממשלה החדשה, ציינו 60.8 אחוזים מהנשאלים כי הם אופטימיים בנוגע לעתיד, לעומת 36.5 אחוזים שלא מנבאים ימים טובים לרשות. 49.4 אחוז מהנשאלים סבורים כי הצעדים החד-צדדים שמתכנן אהוד אולמרט (תכנית ההתכנסות) יובילו להמשך הסכסוך בין ישראל לפלסטינים

  . 30 אחוזים מן הנשאלים סבורים כי נסיגה חד צדדית של ישראל מן הגדה תחזק את החמאס ותחליש את הפתח, לעומת 12 אחוזים בלבד שסבורים כי היא תחזק את הפתח ותחליש את החמאס.

   

  ובלי הבחירות בישראל אי אפשר: 18.6 אחוזים מהנשאלים מאמינים כי מפלגת העבודה היא הראויה ביותר להוביל לפתרון הסכסוך בין הצדדים. 17.6 אחוזים סבורים שקדימה מתאימה למשימה זו וכ-15 אחוזים השיבו "הליכוד" בשאלה זו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אב מאזן. חוסר יציבות?
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  הנייה. יכול להיות מרוצה
  צילום: איי פי
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מבצע יריחו. השפיע גם על האזרחים
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים