שתף קטע נבחר

ארה"ב דחתה קריאת הנייה לדיאלוג

הממשל בוושינגטון לא התרשם מניסיונותיו של ראש הממשלה הפלסטיני המיועד לשדר מתינות ודחה את קריאתו לדיאלוג עם הקוורטט. דובר מחלקת המדינה: "הקוורטט היה מאוד ברור בהציבו את התנאים. הנטל הוא על החמאס"

הממשל האמריקני דחה אמש (ב') את קריאתו של ראש הממשלה הפלסטיני המיועד מטעם חמאס, איסמעיל הנייה, לקיום דיאלוג עם הקוורטט. למרות ניסיונותיו של הנייה לשדר מתינות, בוושינגטון מבקשים לשמוע הצהרות ברורות של הנייה, לפיהם תכיר ממשלתו במדינת ישראל, בהסכמים שעליהם חתמו הפלסטינים וכן מצפים להצהרה ברורה על הפסקת האלימות ופירוק תשתיות הטרור.

 

אתמול בבוקר הצהיר הנייה בנאום שנשא בפני המועצה המחוקקת ברמאללה כי ממשלתו תחזק את הקשר עם הקהילה הבינלאומית ועם האיחוד האירופי. הוא קרא לקהילה הבינלאומית לשקול מחדש את עמדתה של הממשלה הפלסטינית החדשה ולהפסיק לאיים בסנקציות נגדה.

 

"אנו קוראים לקהילה הבינלאומית להכיר בבחירה הדמוקרטית של העם הפלסטיני ואנו מברכים ומעריכים את העמדה של רוסיה. הממשלה החדשה תהיה מוכנה לדיאלוג עם הרביעייה הבינלאומית כדי לחזק את היציבות והשלום האזוריים", אמר הנייה.  

 

דובר מחלקת המדינה, שון מק'ורמק, הגיב בוושינגטון על דברי הנייה באומרו כי "ממשלת החמאס צריכה לעמוד בתנאים שהציבה הקהילה הבינלאומית. הקוורטט היה מאוד ברור בהציבו את התנאים. הנטל הוא על החמאס".

 

הדובר מק'ורמק ציין כי ארצות הברית תעבוד בחודשים הקרובים בתיאום עם הקוורטט (המורכב מארה"ב, רוסיה, האיחוד האירופי והאו"ם) ומדינות אירופה בנושא. "אנו מדברים על הדרכים לסייע לעם הפלסטיני מבחינה הומניטרית ובזה אנחנו מתמקדים כעת", אמר.

 

הדובר האמריקני הבהיר כי זו אינה שעה לדיאלוגים, כל עוד החמאס מתבצר בעמדותיו הישנות. "החמאס צריך לעמוד בתנאים שהציבה הקהילה בינלאומית", אמר הדובר האמריקני.


פורסם לראשונה 27/03/2006 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
רייס. מחלקת המדינה: הנטל על החמאס
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
הנייה: מוכן לדיאלוג עם הקוורטט
צילום: איי פי
מומלצים