שתף קטע נבחר

בית שמש: פוזרו חרדים שקראו לא להצביע

כ-30 חרדים הפגינו מול קלפי בבית הספר "מגן אבות" בבית שמש וקראו שלא להצביע בבחירות. המשטרה פיזרה אותם ועצרה אחד מהם. מנגד, קרא הרב עובדיה יוסף להצביע מוקדם, "בחזקת צדיקים מקדימים מצווה"

המשטרה פינתה הבוקר (יום ג') כמה עשרות חרדים שהפגינו מול קלפי בבית שמש וקראו שלא להצביע. כ-30 חרדים הפגינו מול בית הספר "מגן אבות" נגד קיום הבחירות.

 

שוטרים שהגיעו למקום ביקשו מהם לעזוב את המקום, אולם נאלצו לפנותם בכוח לאחר שסירבו. אחד המפגינים עוכב לחקירה. כפי שפורסם אתמול ב-ynet, גורמים קיצונים בעדה החרדית קראו בימים האחרונים להחרים את הבחירות. הם אף הפיצו חוברת לילדים, המשכתבת את ההיסטוריה ומאשימה את הציונים בכך שהכשילו הצלת יהודים בשואה רק כדי להגשים את חלומם, וגם לאחר קום המדינה "התעללו בילדים חרדים".

 

באירוע אחר התפתחה קטטה בין פעילי האיחוד הלאומי-מפד"ל לפעילי קדימה בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים. במהלך הקטטה השחיתו הפעילים שלטים של שתי המפלגות ונמלטו מהמקום.

 

בש"ס מאיצים בבוחריהם ללכת לקלפי ולממש את זכותם הדמוקרטית. מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, היה בין הראשונים להצביע בקלפי בשכונת הר נוף בירושלים והפציר בתומכי ש"ס להצביע מוקדם, "בחזקת צדיקים מקדימים מצווה".

 

לאחר שהצביע התגודדו סביבו עשרות אנשים, בהם חברי ועדת הקלפי, סדרנים ואף שוטרים שביקשו לקבל את ברכתו. הרב עובדיה ניצל את ההזדמנות לברך את כל עם ישראל. יו"ר ש"ס, אלי ישי, שליווה אותו אמר: "הסקרים לגבי ש"ס מעודדים אבל אסור לנו להאמין לסקרים, לא כאשר הם מחמיאים לנו כמו עכשיו, ולא כאשר הם לא. אנחנו מפלגה מעל הסקרים".

 

בש"ס חוששים משאננות ולכן יפעילו במשך היום עשרות טלפנים וטלפניות שיעברו על מאגר פנימי של ש"ס, וינסו לדרבן את הבוחרים ללכת ולהצביע. בש"ס אומרים שהמטרה היא לא לרדת מ-11 המנדטים שהיו להם. בש"ס מוסיפים "כמות המנדטים לא חשובה אלא משקלם, כלומר האם תצליח ש"ס להוות לשון מאזניים בעת הרכבת הקואליציה הביום שאחרי הבחירות".

 

גם במפלגות האחרות החלו לעבוד במלוא המרץ. מרכז השליטה של מפלגת העבודה, בראשותו של ניצב בדימוס אריה עמית, נפתח הבוקר באור יהודה. במהלך היום יועברו למקום דיווחים על תקלות ועדכונים על אחוזי ההצבעה ברחבי הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי אף פי
אהוד אולמרט מצביע
צילום: איי אף פי
מומלצים