שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מפוני גוש קטיף: "בגדו בנו אבל נצביע"

  למפונים המתגוררים באתרי הקראווילות, יום הבחירות הוא עוד יום שיגרתי. המצביעים באים להצביע בלית ברירה ובוחרים לא רק במפלגות הימין. ויש כאלו שבוחרים רק בקדוש ברוך הוא

  באתר הקראווילות ניצן, שם מתגוררים חלק ממפוני גוש קטיף, יום הבחירות הוא עוד יום שיגרתי בו הדיכאון והתסכול שולטים. שלטי הבחירות כמעט ולא נראו ליד הקלפיות, רק שלטים זרוקים של ש"ס והאיחוד הלאומי-מפד"ל מעידים על כך שהיום (ג') מתקיימות הבחירות.

    

  צילום וידאו: שירן וולק

   

  בשתי קלפיות שהוצבו במקום אמורים המפונים להצביע במעטפות כפולות, מפני שאין להם כתובת קבועה. שלא כמו ביתר הקלפיות בארץ בניצן אין רשימת בוחרים מסודרת. רבים מאלו שהגיעו הבוקר לקלפי עשו זאת שלא בלב שלם. ל-ynet הם הסבירו שהם הולכים להצביע כדי שקולם לא ילך לאיבוד ושאולי הם יוכלו להשפיע ולשנות את גורלם המר. אחד המפונים אמר "יש לי תחושת כאב עמוקה על העקירה הזו, אני מרגיש שהמפלגות שתמכנו בהן בעבר בגדו בנו". 

   

  מנגד עמדו מספר מצביעים פוטנציאלים שלא ישלשלו היום את הפתק לקלפי. לדבריהם אחרי ההתנתקות הם לא מאמינים לאף אחד פרט לקדוש ברוך הוא.

   

  על פי הצבע הכתום ששולט באתר, ככל הנראה, האיחוד הלאומי-מפד"ל יזכו למרב הקולות באתר הקראווילות. אבל מסתבר שבאתר ישנם כאלו שיצביעו גם לקדימה. אחד מתומכי המפלגה הסביר שהוא מצביע למפלגתו של אולמרט רק כדי לא לעשות יותר בלאגן.

   

  בואו לדבר על זה בפורום המפונים 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר כהן
  מצביעים במעטפות כפולות. ניצן
  צילום: אמיר כהן
  צילום: אמיר כהן
  כמעט ואין שלטי בחירות
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים