שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרץ חגג והודיע: "לא נתפתה למשחקי קואליציה"

  יו"ר העבודה נשא נאום נרגש במטה המפלגה והבטיח: "לא נלך לממשלה חדשה מבלי שיהיה ברור מה הם הקווים האדומים החברתיים". פרופסור ברוורמן: "העבודה בראשות עמיר פרץ תבנה מפלגה ומדינה". בכירים במפלגה כבר חושבים על הממשלה ומבהירים: "אין סיבה שלא נבקש את תיק האוצר"

  "הייתה פה מערכה מופלאה, אנשים עבדו יומם ולילה, עשו את הבלתי יאומן - אבל העבודה לא מסתיימת היום, היא רק מתחילה. 'אמת' היא לא רק נטל - היא נכס אמיתי שאנחנו מתכוונים לחזק אותו לעוד הרבה מאוד שנים". כך הכריז יו"ר העבודה, עמיר פרץ, שהתייצב הלילה (ד') במטה העבודה בשכונת התקווה, ואותת לפעילים - הקרב הגדול עוד לפנינו.

   

  (צילום: משה עזורי)

   

  פרץ, שעמד נרגש על במת הכבוד מוקף בבכירי המפלגה, נאם בלהט של מנצח: "היום הוא יום בשורה - יש לנו תנועה מאוחדת. כולנו - בניה של העבודה - מאמינים במורשת רבין ונמשיך לפעול כדי לחזק אותה ולצעוד איתה בגאווה גדולה. ביל מורשת אי אפשר להביט אל העתיד וממחר נתווה את הקווים החדשים שאזרחי ישראל כל כך מצפים להם.

   

  "אנחנו לא מתכוונים להתפתות לשום משחקים קואליציוניים. הצלחנו כמפלגה להרים את רמת האמינות של הנבחרים בישראל וזאת משימה לא פשוטה. נעשה הכל כדי לחדש את האמינות של אזרחי ישראל בנבחריהם. בשום פנים ואופן לא נלך לממשלה חדשה מבלי שיהיה ברור מה הם הקווים האדומים החברתיים, מבלי שתהיה חבילת חוקים חברתיים. אנחנו חייבים להפוך את התקווה הגדולה שנתנו למיליוני אזרחים, שמצפים שיזרח אביב חדש על ילדיהם, לתכנית עבודה.

   

  (צילום: ירון ולק) 

   

  "יש לנו את המפלגה הטובה ביותר. יש לנו את הדרך הטובה ביותר. יש לנו את הנבחרת הטובה ביותר. תתפללו כל הלילה ויתברר בבוקר שעוד אחד מהנבחרת נכנס. אף אחד לא ייקח מאיתנו את מה שעשינו ואני רוצה שהמשפט הזה יהיה חקוק באוזני כולנו - הלילה הוקמה תנועה סוציאל-דמוקרטית אמיתית, ששנים רבות ייחלו לה. אנחנו הולכים להקים חברה חדשה, תקווה חדשה. אזרחי ישראל ישנים הלילה ויודעים שיש על מי לסמוך. מפלגת העבודה תעצב את הממשלה במדינת ישראל, ותציב את היעדים המרכזיים".

   

  מזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל, אמר בטרם עלה היו"ר לנאום: "עמיר פרץ ביסס הלילה את כוחו במפלגת העבודה. הוא הראשון שלא הוריד אותנו בבחירות, מאז יצחק רבין". הפרופסור אבישי ברוורמן אמר ל-ynet: "זו ההתחלה של דרך חדשה. שמנו את האג'נדה הכלכלית-חברתית על המפה. העבודה בראשות עמיר פרץ תבנה מפלגה ומדינה. אני לא מאוכזב, אבל בלי קשר לתוצאות - אנחנו הצלחנו. השנים הקרובות יהפכו אותנו למפלגה הגדולה בישראל".


  "מהפך, מהפך". צילום: צפריר אביוב

   

  הצעירים שהגיעו למטה בשכונת התקווה החלו לצעוק ברחבי המטה "מהפך, מהפך", אולם בתחילה שלט הבלבול בבית המפלגה נוכח הפערים בין הסקרים השונים. ולמרות הכל, כבר כעת ברור כי העבודה השיגה הישג מרשים ובכירים במפלגה כבר מדברים על הממשלה הבאה ועל חלוקת התיקים. "אין סיבה שלא נבקש את תיק האוצר", אמרו. "התוצאות מראות שנהיה שותפים גדולים בממשלה הבאה, ואנחנו צריכים לדרוש את תיק האוצר".

   

  יצחק הרצוג, מספר 2 בעבודה: "קברו את מפלגת העבודה כמה פעמים בחודשים האחרונים, התמודדנו מול גל הצונאמי ששמו קדימה. קדימה בלעה את שינוי, על כל חלקיה, בלעה את מרבית הליכוד, לקחה את שמעון פרס ולקחה לנו רבע מבסיס התמיכה שלנו. למרות כל זאת, יצאנו מחזוקים ומגובשים, וסדר היום שלנו הסתבר כסדר היום שמעניין את הציבור. אנחנו רואים בזה תוצאה מאוד חיובית. קווי היסוד של ממשלה איתנו יכללו את קווי היסוד של המצע שלנו".


  חוגגים בעבודה. המפלגה חזרה לעצמה (צילום: צפריר אביוב)

   

  חבר הכנסת דני יתום בחר להתייחס דווקא למתחרה המנצחת. "זו מפלה לקדימה, כמו שזה שמחה גדולה לעבודה. קיבלנו יותר ממה שציפו לנו. אנחנו הופכים להיות אחת המפלגות הגדולות. זה עדיין לא מהפך, וצריך לחכות לתוצאות". רוני רימון, מנהל קמפיין העבודה, הבהיר כי לדעתו מדובר ב"תוצאה מצויינת מבחינתה של מפלגת העבודה, במיוחד לאור ההפרש הקטן בינה ובין קדימה. גם לגבי העובדה שיש גידול במספר המנדטים יחסית לבחירות הקודמות. זו תוצאה מאוד מאוד טובה".

   

  ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, בירך את עמיר פרץ על הישגה של המפלגה ועל כך שנשמר כוחה של המפלגה מאז 2003. לדבריו, הוא עצמו איש תנועת העבודה והצביעה בעד המפלגה.

   

  שלום שמחון: "זה ניצחון של ישראל השניה. באופן דרמטי, הפריפריות הצביעו בעד האג'נדה החברתית של העבודה. אני

   חושב שמרכז הארץ צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו, לאור ההצבעה עבור המפלגה. המנדטים באו בעיקר מהאוכלוסיות החלשות של מדינת ישראל. עמיר פרץ ביסס את כוחו. לא משנה מה התוצאה, ברור שהאג'נדה החברתית הוכיחה את עצמה, והיא בעצם ששמרה על כוחה של מפלגת העבודה".

   

  בשעה 23:00 עמדו אנשי המפלגה דקת דומיה לזכרו של ליעד גולן, הפעיל שהתחשמל למוות בשבת האחרונה כאשר פעל בשטח כדי להוריד שלטים של הליכוד מעמודי חשמל.


  פורסם לראשונה 29/03/2006 00:32

   

  השתתפה בהכנת הידיעה: מורן זליקוביץ'
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  פרץ. "אולי עוד אחד ייכנס בבוקר"
  צילום: איי פי
  צילום: צפריר אביוב
  יותר ממה שציפינו. יתום
  צילום: צפריר אביוב
  צילום: צפריר אביוב
  הצעירים צעקו "מהפך"
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים