שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ש"ס: לא נסכים שרייכמן יקבל את החינוך
  כשעה לאחר תוצאות המדגמים הגיע יו"ר ש"ס למטה המפלגה והתקבל בתשואות. "לא נזוז מעקרונות, נקשיב למה שיאמר הרב", הבהיר. על הליכוד: "עשה טעות גדולה ושילם את המחיר". חשש במפלגה: קדימה היא שינוי, רק הפעם כמפלגת שלטון"

  "נציב את התנאים שלנו ולא נזוז מהעקרונות שלנו. אנחנו נמתין - ומה שהרב עובדיה יוסף יגיד לנו, את זה נעשה". כך הגיב הלילה (יום ד') יו"ר ש"ס, חבר הכנסת אלי ישי, לתוצאות הסקרים והמדגמים. אמנם, בכירים בקדימה רמזו כי יעדיפו את ש"ס על פני ליברמן בקואליציה - אבל במפלגה ש"התייבשה" באופוזיציה לא ממהרים לתפור חליפות.  

   

  סמוך לשעה 23:00, בתום התייעצות של כשעה בביתו של הרב עובדיה יוסף, הגיע ישי למטה ש"ס במלון "מגדלי הכנסת" בירושלים. כמה עשרות פעילים קידמו את ישי בשירה ובריקודים. ישי אמר לנוכחים: "המדגם מנבא לנו 11 מנדטים, אבל תמשיכו לעקוב אחרי ספירת הקולות ובעזרת השם תוסיפו עוד שני מנדטים. אף אחד לא האמין שש"ס תשמור על כוחה, כולם חשבו שנתרסק, אבל בעזרת השם נתחזק.

   


  הרב עובדיה במטה המפלגה. צילום: גיל יוחנן

   

  ישי הוסיף: "נמשיך להתלכד ולהתאחד ולקדם שם שמיים ברבים. בבוקר, אני מבטיח לכם, יהיו הפתעות. לפי התוצאות של המנדטים יש פה שינוי כיוון. אני מאמין שעם היוודע תוצאות האמת עדיין יהיו שינויים לכאן ולכאן. אז יהיה יותר סדר ביצירת הגושים ונוכל לשקול את ההשלכות".

   

  בכירים בש"ס חוששים ש"לאור תוצאות הסקרים, והעובדה שמצביעי שינוי הצביעו לקדימה, יש חשש שקדימה היא שינוי - רק עם יותר מדנטים, הפעם כמפלגת שלטון". עוד הוסיפו: "אין ספק שבמו"מ קואליציוני ש"ס תדרוש הבהרות כמו למשל דרישה שרייכמן (ממייסדי שינוי) לא יקבל את תיק החינוך".

   

  על התרסקות הליכוד אמר ישי בנאומו: "אני לא שמח לאיד לליכוד. נתניהו התנסה בדברים קשים מאוד במהלך הקדנציה. זוהי מפלגה שנאבקה ונלחמה והחזיקה מעמד כנגד כל השותפים בקואליציה, אבל הליכוד עשה טעות גדולה מאוד ושילם את המחיר. עכשיו בעזרת השם ש"ס חזקה ונוכל לחזק את השכבות החלשות".

   

  ישי התייחס גם להצלחת הגמלאים. "הייתה להם הצלחה אדירה וזה כתוצאה מהפגיעה הקשה בקשישים ובגמלאים. זוהי אמירה כנגד הגזרות הקשות שנחתו עליהם".

   

  במהלך נאומו של ישי קראו מספר פעילים "אולמרט הביתה", אך מיד הושתקו. מאחורי הקלעים הודו הפעילים כי אם ש"ס הייתה מחזירה לשירותיה את אריה דרעי, המצב היה הרבה יותר טוב.  "אם אריה דרעי היה איתנו, אם היה מצטרף למפלגה, היו הרבה יותר מנדטים. זה ברור, כולם אומרים ככה, אבל זה היה צפוי שלא יחזירו אותו, הוא כבר בחוץ וזהו", אמר אחד הפעילים.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים