שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המפלגות הערביות: במטה תע"ל חגגו בירי זיקוקים
  אחמד טיבי לא הצליח לעצור את דמעות ההתרגשות, לאחר שהתברר מהמדגמים כי רע"ם-תע"ל היא המפלגה הבכירה במגזר. פעיל במפלגה: "זוהי ההערכה של האנשים לעבודה שלו לאורך כל השנה"

  במפלגות הערביות קיבלו בתחושות מעורבות את תוצאות המדגמים, המנבאים להן כחמישה עד שבעה מנדטים יחד. בבל"ד ובחד"ש - אשר צפויות לזכות בשני מנדטים - מעדיפים להמתין לתוצאות האמת אולם ברע"ם-תע"ל החלו החגיגות כבר עם פרסום המדגמים, המצביעים ברובם על כך שזו הרשימה המובילה במגזר הערבי, עם שלושה-ארבעה מנדטים.

   

  במטה תע"ל, מפלגתו של אחמד טיבי השותפה עם רע"ם, נורו זיקוקי דינור עם הישמע תוצאות המדגמים. טיבי עצמו, שנאלץ להתמודד עם מבול טלפונים, לא התבייש להזיל דמעה בין שיחה לשיחה ומאות הפעילים במטה לא חדלו מלמחוא כפיים ולקרוא בשמו. מזכ"ל תע"ל, עו"ד אוסמה סעדי, אמר כי התוצאות מוכיחות את מה שתע"ל ידעה כבר מזמן - כל רשימה אליה תצטרף תהיה המובילה במגזר הערבי.


  טיבי משחרר שאגת שמחה עם פרסום המדגמים (צילום: חגי אהרון)

   

  על המתח בו היה שרוי טיבי תעיד התקרית המשעשעת הבאה: כמה שניות לאחר השעה עשר בלילה ביקש יו"ר תע"ל מהפעילים שישבו בחדר הסמוך למקום מושבו להעביר ערוץ בטלוויזיה, על מנת להתרשם מתוצאות יתר המדגמים. המזכירה השיבה לו כי הפעילים צופים במשחק הכדורגל של ליגת האלופות וטיבי ענה לה בצחוק זועם: "מדובר כנראה באנשים לא נורמליים, תביאי להם רופא...".

   

  זיאד עווידה, מורה מטייבה ופעיל במפלגה, אמר כי הוכח פעם נוספת שבמקום בו טיבי נמצא יש את התוצאות הטובות ביותר. "כך היה בשותפות שלו עם חד"ש וכך בשותפות עם רע"ם. זה אומר שטיבי שווה שני מנדטים לפחות. זוהי ההערכה של האנשים לעבודה שלו לאורך כל השנה, לטיפול היומיומי בבעיות של האנשים ולעמידה האיתנה שלו מול הימין", אמר.

   

  איברהים מסארווה, גם

   הוא פעיל במטה תע"ל, פרץ מיד עם פרסום תוצאות המדגם בצעקות שמחה "הכל בזכות טיבי, הכל בזכות טיבי". כשנרגע הסביר מסארווה כי התוצאות מוכיחות שטיבי הוא הערך המוסף של כל רשימה.

   

  אווירה אחרת, שונה לחלוטין, הייתה במטות השונים של בל"ד וחד"ש, שם העדיפו להמתין עם התגובות ולחכות לתוצאות הרשמיות. בבל"ד אמרו כי המדגמים מעולם לא היו מדוייקים בכל הנוגע לאוכלוסיה הערבית ובחד"ש נצמדו הפעילים במטות השונים למדגמים שהעניקו למפלגה שלושה מנדטים לעומת אלו שמנבאים לה שניים בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי אהרון
  טיבי, רגע לפני פרסום המדגם
  צילום: חגי אהרון
  צילום: חגי אהרון
  בשארה. בבל"ד ממתינים לתוצאות האמת
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים