שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שמחת הגימלאים, תוגת הליכוד
  נגינת המפוחית במטה הגמלאים והתדהמה על פני פעילי הליכוד: אלה התמונות שנזכור מליל בחירות 2006

  ההתרסקות של הליכוד, ההפתעה של הגמלאים. אחרי קמפיין מנומנם, תוצאות הבחירות סיפקו שורת דרמות: מהתדהמה של פעילי הליכוד, שהידרדרה למפלגה החמישית בגודלה, ועד נגינת המפוחית במטה הגמלאים. 

   

  צילום וידיאו: סטודיו אדי בוי, ירון ברנר, שי רוזנצוויג, משה עוזרי ודלית שחם

   

   

  זו היתה הצבעת מחאה או תמיכה אמיתית במאבקם? קשה לדעת, אך בכל מקרה, ההתרגשות במטה הגמלאים אמש לאחר פרסום המדגמים, היתה גדולה. המפלגה, שהתחילה עם קמפיין צנוע, בתקווה להכניס נציג או שניים לכנסת, מצאה את עצמה ככוח משמעותי מאוד. היו"ר, רפי איתן (79), ניסה להתגבר על ההמולה במטה ואמר: "גמרנו אומר להיות בכל מקום שיאפשר לנו לטפל בנושאים שלנו - נושאי הגמלאים. נפלס את דרכנו בתבונה ואני משוכנע שבתוך שנה מהיום תראו כולכם שאנחנו משיגים את המטרות שלנו".

   

  בליכוד, עוד לפני שהסכינים נשלפו באופן רשמי, התייצב נתניהו בפני הפעילים, והכריז: "עוד נראה ימים יפים יותר". חלק מהפעילים ענו לו: "אתה ריסקת את הליכוד בצורה בלתי הפיכה".

   

  העצב בליכוד בלט על רקע השמחה בישראל ביתנו. אביגדור ליברמן הצליח להדיח את נתניהו מהנהגת הימין, גרף 12 מנדטים, ומיהר להכריז: "בבחירות הבאות אנחנו כבר נהיה מפלגת השלטון". 

   

  בעבודה הורגשה שמחה מאופקת, ובמפלגה מיהרו להתלבט בשאלה אילו תיקים לדרוש. והיה גם נאום ניצחון של אהוד אולמרט, שאמר כי "על נבחרי קדימה מוטל לעצב את הפרק החדש בחיי מדינת ישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  שמפניה אצל הגמלאים
  צילום: יריב כץ
  צילום: אלי אלגרט
  הסכינים יישלפו?
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: איי פי
  נאום ניצחון
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  שמחה בעבודה
  צילום: איי פי
  מומלצים