שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מ-9 באפריל: כולם מצטלמים לרישיון נהיגה

  משרד התחבורה מזכיר: החל ב-9 באפריל יחלו צילומי יותר מ-3 מיליון הנהגים בישראל בשיטת צילום חדשנית, המאפשרת זיהוי גם לאחר שנים רבות

  לא חשוב אם יש לכם כבר רישיון נהיגה או אין, החל ב-9 באפריל נצטרך כולנו להצטלם מחדש לרישיון הנהיגה. הסיבה לכך היא מעבר לשיטת צילום חדשנית, המאפשרת זיהוי האדם גם אם חלפו שנים רבות מיום צילום התמונה או שפניו השתנו.

   

  השיטה החדשה נכנסת לשימוש כחלק מהתאמת תקנות התחבורה במדינת ישראל לתקנות המשמשות באיחוד האירופי. השיטה החדשה שבה נצטלם היא ביומטרית, והיא מאפשרת לזהות אדם לפי תוי פניו גם אם אלו הזדקנו ברבות השנים. את הצילומים יבצעו שני גופים שזכו במכרז לצורך כך, חברת טלדור וחברת מרמנת. השתיים יפעילו תחנות צילום ברחבי הארץ החל ב-9 באפריל, שבוע בדיוק לאחר שהשיטה הישנה תופסק. במהלך שבוע זה לא יהיה ניתן להצטלם לרישיון נהיגה.


  תתכוננו להצטלם (אילוסטרציה)

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי החלפת התמונות ברישיון הנהיגה - כחלק ממעבר לרישיון של 10 שנים במקום חמש - תתבצע בהדרגה ולכל בעלי הרישיון בישראל. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בישראל מחזיקים 3,116,000 בני אדם - כמעט מחצית מהאוכלוסיה - ברישיון נהיגה לרכב מנועי כלשהו. התמונות החדשות, שיישמרו במאגרי משרד התחבורה, ישמשו את המשרד גם להנפקת רישיונות טיס ושיט.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים