שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר חמאס: "אם הכיבוש יימשך, נשוב לאלימות"
  מזכיר הפרלמנט הפלסטיני, מחמוד רמאחי, אמר לגרדיאן הבריטי כי תנועתו תשוב לאלימות במקרה של "המשכת הכיבוש בגדה", אך הבהיר כי לא מדובר בפיגועי התאבדות בתחומי ישראל. לדבריו, אבו מאזן אחראי על ניהול המו"מ עם ישראל ולאחר שייערך משאל עם בנושא, ממשלתו תכבד את תוצאותיו

  בעוד ישראל נכנסת למרוץ הקואליציוני, ברשות הפלסטינית לא מהססים לשלוח מסר ברור לממשלה שתקום. מזכיר הפרלמנט הפלסטיני ומבכירי החמאס ברמאללה, מחמוד רמאחי, אמר בשיחה עם הגרדיאן הבריטי, שפורסמה הבוקר (יום ה'), כי אם ישראל לא תשוב לשולחן המשא ומתן ותביא לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני, תנועתו עלולה לחזור ל"התנגדות אלימה לכיבוש בגדה המערבית".

   

  רמאחי אומנם טען כי לפלסטינים שמורה הזכות לחידוש האלימות, אך הבהיר כי אינו מתכוון בדבריו לפיגועי התאבדות בתחומי ישראל. פיגועים כאלה, הסביר, מהווים תשובה למדיניות ישראלית של הרג אזרחים פלסטינים בידי צה"ל, מדיניות שאינה מתקיימת כעת.

   

  "עקבנו בדריכות אחר הבחירות בישראל, כי יש להן השפעה ישירה עלינו", אמר רמאחי. "אנחנו מקווים שהם ישנו את המדיניות שלהם בנוגע אלינו. עד כה שמענו כמה אמירות חיוביות ויש שינוי מסויים ברטוריקה, אבל השאלה המרכזית שנותרה הוא 'מיהו הפרטנר לשלום'. הם טענו שערפאת לא פרטנר, אחר כך שאבו מאזן לא כזה ועכשיו זה החמאס. אני משער שהפרטנר האידיאלי עבורם הוא עוד ישראלי".

   

  את השאלה האם בכוונת החמאס להכיר בישראל פסל רמאחי כ"לא רלוונטית", מכיוון שהמשא ומתן ממילא יתנהל על-ידי אבו מאזן. "זה התפקיד של אש"ף, כי הוא מייצג את הפלסטינים ברחבי העולם", אמר. "כאשר יהיה הסכם, ייערך משאל עם בין כל הפלסטינים, ואנחנו נכבד את תוצאותיו".

   

  ממשלת חמאס יצאה לדרך

   

  השרים בממשלתו של איסמעיל הנייה הושבעו אמש בלשכתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בעזה. בממשלתו של איסמעיל הנייה יכהנו 24 שרים, 14 מהם אסירים לשעבר בכלא הישראלי.

   

  בטקס השתתפו גם כמה מחברי הוועד הפועל של אש"ף. זאת, במטרה להדגיש את חשיבותו של הארגון למרות ניצחונו של החמאס בבחירות לפרלמנט הפלסטיני. במקביל לטקס הרשמי בעזה, התנהל טקס נוסף בגדה המערבית. זאת, משום שישראל אינה מתירה את מעברם של כמה מהשרים לרצועה.

   

  כשהנייה בראשם, ניגשו השרים בזה אחר זה, הניחו ידם על ספר הקוראן ונשבעו אמונים "לאדמתנו ולמקומות הקדושים". כתבת סוכנות הידיעות איי.פי שנכחה במקום סיפרה כי אבו מאזן הרים עיניו ובהה בחלל, פניו אטומות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים