שתף קטע נבחר

הפאולי תל אביב

האוהדים של הפועל ת"א מקיימים קשר עם אלה של סנט פאולי - וכן, אנחנו יודעים, מי היה מאמין שיש להפועל אוהדים

אסף אייל, ממנהיגי אוהדי הפועל ת"א, מאמין שגם בישראל יכולים אוהדי כדורגל לקום, להתאחד ולהילחם נגד הגזענות - ממש כמו שעושים כבר 20 שנה אוהדי סנט פאולי בגרמניה. ואייל לא רק אומר, אלא גם עושה: בשנה שעברה הוא יזם את יציאת הנציגה הישראלית הראשונה לטורניר קבוצות האוהדים שמארגנים אוהדי סנט פאולי, ובחודש הבא יגיעו חברי "אולטראס הפועל" לטורניר הזה, שמושך 40 קבוצות מכל רחבי אירופה.

 

"הטורניר של השנה שעברה היה חוויה אדירה", מספר אייל. "העניין הוא בעיקר חברתי, הכדורגל הוא רק תירוץ. מגיעות קבוצות אוהדים של מועדונים בעלי זהות פוליטית חזקה כמו סלטיק, ליבורנו ואתלטיק בילבאו. החבר'ה הבאסקים מבילבאו שנאו אותנו רק בגלל שאנחנו ישראלים ומדכאים את הפלסטינים. היינו צריכים להסביר להם שיש בישראל גם אנשים עם דעות אחרות".

 

במהלך שלושת ימי הטורניר מוזמנים מאות האורחים לפעילויות כמו הפגנה נגד הפאשיזם ברחובות המבורג, הרצאות ("קודי הלבוש של הניאו-נאצים באירופה" היא אחת מהן), הופעות של להקות רוק באסקיות ואיריות וביקור במחנה הריכוז נוינגאמה.

 

הפועל ת"א מצידה לא ממש מסייעת לאוהדים, שלמעשה מייצגים אותה בטורניר ("אם כי בשנה שעברה הם נתנו לנו חולצות", מציין אייל), אבל המארגנים דווקא כן. הייקו שלסלמן, יו"ר משרד האוהדים של סנט פאולי, העביר להם 800 יורו לכיסוי חלק מההוצאות. "בהמבורג הם דאגו לנו עם אוכל ושתייה ואוהלים לגור בהם", אומר אייל, ומוסיף כי בינתיים הם משתפים פעולה רק עם קבוצה קטנה של אוהדי מכבי חיפה. "אנחנו רק בתחילת הדרך", הוא אומר, "אבל מאמינים שאפשר לשנות גם בארץ את המצב".

 

השנה אייל לא ייסע להמבורג. הוא מתחתן בספטמבר, וחוץ מזה עסוק בהקמת עמותה חדשה, "פועלים באדום", שמטרתה ליצור תרבות אוהדים חדשה בישראל. בקרוב הוא וחבריו מקווים למצוא מבנה בדרום ת"א, שישמש בית לעמותה ולפעילויותיה. אשכרה גן עדן עכשיו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אוהדי הפועל תל אביב. "מאמינים שאפשר לשנות"
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים