שתף קטע נבחר

משפחות מפונים מסרבות לעזוב את כפר הנופש

56 משפחות ממפוני גוש קטיף היו אמורות להתפנות היום מכפר הנופש באשקלון ולעבור לבתים במושב אמציה. המשפחות סירבו להתפנות בטענה שהבתים לא מוכנים למגורים. הסירוב עורר סערה והנהלת הכפר איימה לנתק את זרם החשמל והמים למפונים. בינתיים הושגה פשרה לפיה המשפחות יישארו במקום בסוף השבוע הקרוב

56 משפחות ממפוני גוש קטיף שמתגוררות בכפר הנופש לחיילים באשקלון יוכלו להישאר בכפר הנופש במהלך השבת ולאחר מכן יתחדשו הדיונים ביניהם לבין נציגי המדינה, כך סוכם הערב (ה') בין נציגי התושבים לאנשי מינהלת ההתנתקות ומשרד ראש הממשלה לאחר שהתושבים הודיעו כי הם מסרבים לעזוב את המקום. 

 

המשפחות קיבלו באחרונה מכתבים מהמדינה לפיהם עליהן לפנות את כפר הנופש עד היום. המדינה הודיעה למפונים כי תפסיק לתקצב את שהותם במקום. זו הפעם השלישית בה מתבקשים המפונים לעזוב את הכפר, המשפחות כבר קיבלו בעבר שתי התראות לפני פינוי ובסופו של דבר הושגה פשרה שאפשרה את המשך שהייתם במקום.  

 

בכפר הנופש אמורים לאחר בליל הסדר חיילים ובני משפחותיהם, בהנחה שהמפונים כבר יעזבו את המקום עד אז.  אלא  שהתושבים הודיעו כי אינם מוכנים לפנות את המקום. "אין לרוב המשפחות לאן ללכת. אנו אמורים לעבור למושב אמציה שבחבל לכיש, אך הבתים שם לא מוכנים ויש בעיות בטיחות. חלק עוד יצליחו להיכנס, אבל לשאר אין שום סיכוי להיכנס לשם", אמר אחד מהמפונים, נתן בר.

 

הנהלת הכפר לא מוכנה להיכנע. ההנהלה איימה בשעות האחרונות לנתק את זרם החשמל והמים לחדרי המפונים ואף סירבה בתחילה להגיש להם ארוחת צהריים. רק לאחר שהופעלו לחצים קיבלו המפונים ארוחת צהריים במגשיות חד פעמיות.

 

בינתיים הושגה הסכמה על הישארות המשפחות במקום לפחות למשך סוף השבוע הקרוב. "גם במשרד ראש הממשלה הבינו שאין שום סיכוי שאנשים יוכלו ללכת מפה לשבת ולכן ביום ראשון אנחנו נמשיך את השיחות", אומר בר.

 

ההערכה היא כעת כי כ-40 מהמשפחות יסכימו לעזוב את המקום בתחילת השבוע ולעבור לבתיהם החדשים במושב אמציה. אך 16 משפחות מסרבות בכל תוקף לעזוב בטענה כי הבתים המיועדים להם אינם במצב המאפשר מגורים ומבהירות כי הן מוכנות לקיים את ליל הסדר יחד עם החיילים שאמורים להגיע למקום. "חלק כנראה יעזבו ולגבי חלק אין ברירה אלא להשאירם פה. אין שום סיכוי שהם יעזבו את המקום הזה", מסכם בר את המצב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: וועד ישובי גוש קטיף
הקראווילות השבוע. לא מוכנות
צילום: וועד ישובי גוש קטיף
מפונים באשקלון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים