שתף קטע נבחר

הפרס שמטריף את לבנון: 4 מיליון דולר, בייבי

ארבעה מיליון דולר: זה אולי נשמע כמו "כסף קטן" בהשוואה להגרלות הענק בארצות הברית ובאירופה, אבל הגרלת הלוטו שסכום הזכייה בה התנפח לפרס הגדול ביותר בתולדות לבנון, הביאה לסערת יצרים במדינה ולכך שהמונים מחזיקים אצבעות ומתפללים.

 

בבירה ביירות, כמו גם באזורים אחרים, הולכים ומתארכים התורים בדוכני הפיס, בהם ניתן לרכוש את הכרטיס שאולי יהפוך את מי שייבחר בחמשת מספרי המזל לעשירים. מיליארדרים, במונחים מקומיים.

 

במחיר של פחות מדולר, יכולים האזרחים לקנות הזדמנות של פעם בחיים. לעיתים נדירות הצליחה "מגפת הפיס" להדביק רבים כל כך מתושבי לבנון, כפי שהיא משגשגת כעת, לקראת ההגרלה שתתקיים בשבוע הבא. עבור 3.5 מיליון התושבים במדינה, שסבלה בשנה האחרונה מפיגועים, הידרדרות כלכלית ותהפוכות פוליטיות, ההגרלה היא מקור לתקווה.

 

במשך כמה שבועות לא היו זוכים בהגרלות, מה שניפח את סכום הזכייה לחסר תקדים במדינה. מי שיתמזל מזלו וייבחר בחמישה מספרים שיוגרלו ביום שני הבא, מלבד המספר הנוסף, יזכה בכחצי מיליארד לירות לבנוניות.

 

"זה פשוט טירוף", סיפר בעלים של חנות בביירות, שהיה כל כך עסוק בקניית כרטיס-אחר-כרטיס, עד שלא ניתן היה לשאול אותו לשמו.

 

מהמר אחר, סולטן בידאווי, סגר את חנות הספרים שלו כדי להתפנות לרכישת כרטיסים. "מצבי הכלכלי רע. ככל שהעוני מחריף, יש צורך גדול יותר בלוטו", סיפר.

 

בדוכן אחר, צעק אחד הממתינים בתור למוכר: "תן לי במהירות כרטיסים במיליון לירות!". אם תהיתם, הוא קיבל בתמורה 666 כרטיסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מחזיקים אצבעות ומתפללים
צילום: איי פי
מומלצים