שתף קטע נבחר

חשד: מדריך בבית מדרש ביצע מעשי סדום בילדים

תלונה של חניך בבית מדרש באזור תל אביב הובילה לחשיפה של התעללות מינית סדרתית במגזר החרדי. מדריך בית המדרש ביצע לפי החשד במשך שנתיים מעשים מגונים ומעשי סדום ביותר מעשרה חניכים בני 8 עד 12. הילדים העידו בזה אחר זה ובמשטרה מספרים: "התיאורים היו מחרידים"

משטרת מרחב יפתח פתחה בחקירה של מקרה מזעזע במיוחד: במשך יותר משנתיים, כך לפי החשד, ביצע מדריך בן 29 בבית מדרש באזור תל אביב מעשים מגונים ומעשי סדום בחניכיו - כולם בני שמונה עד 12.

 

תחילתה של הפרשה לפני כשבוע, אז התפוצצה ברעש גדול בתלונה שהגישו הוריו של אחד הילדים. הידיעה על קיומה של התלונה הגיעה לאזני ההורים האחרים ואלו החלו לבדוק את הפרטים וגילו לחרדתם כי המעשים בוצעו ביותר מעשרה ילדים.

 

במשטרת מרחב יפתח מספרים כי לאחר חשיפת המקרה הראשון הגיעו בזה אחר זה הילד שהיו נתונים תחת אחריותו של המדריך, חרדי תושב תל אביב,  וסיפרו: "גם לי זה קרה". במשטרה הפנו את המשפחות למחלק עבירות המין, בפיקודו של פקד אסי צור, והילדים, שנחקרו על ידי חוקרי ילדים ממשרד הרווחה, סיפקו תיאורים מחרידים מהם עולה תמונה של שימוש אכזרי וציני בתמימותם ובאמונם.

 

במשטרה מאמינים כי מאחר ומדובר בחברה חרדית סגורה, היה המדריך דמות מרכזית ומחנכת בחייהם של הילדים. מהסיבה הזו הבינו הילדים כי עליהם לעשות את שמורה להם מדריך בית המדרש. המדריך אף העניק פרסים ומתנות לילדים שבאו עמו במגע.

 

במשטרה מספרים כי בחלק מהילדים בוצעו המעשים בין 10 ל-20 פעמים בשנתיים האחרונות. "מדובר בתיאורים מחרידים", מספר פקד צור. "הייתי חוקר בצוות חקירה מיוחד ועברתי הרבה במשטרה ובחקירות, ולמרות זאת גם לי קשה להאמין לכל התיאורים שמספרים הילדים. מדובר בין השאר במין אוראלי. הוא פשוט השתמש בילדים לצרכיו המיניים".

 

עם קבלת התלונה נודע הדבר גם למדריך עצמו והוא נמלט לישיבה באזור ירושלים. משטרת מרחב יפתח העבירה את פרטיו של החשוד למרחב ציון ובעקבות מידע מודיעיני הגיעו אמש השוטרים לישיבה שבה הסתתר ועצרו אותו. המדריך נחקר ולטענת המשטרה הודה ברוב המעשים המיוחסים לו. לטענתו, הדבר "החל כמשחק". היום יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
(אילוסטרציה)
צילום: שאול גולן
מומלצים