שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחווה למחזאי יוסף בר יוסף בטלוויזיה הרוסית

  14 שנה לאחר שעלה בבכורה על במת תיאטרון "סוברמניק" היוקרתי במוסקבה שידר ערוץ "קולטורה" של הטלוויזיה הרוסית את המחזה הישראלי "אנשים קשים" מאת בר יוסף

  מזה 14 שנה מציג תיאטרון "סוברמניק" המוסקבאי את ההצגה "אנשים קשים" מאת המחזאי הישראלי, חתן פרס ישראל, יוסף בר יוסף, כחלק בלתי נפרד מהרפרטואר שלו. המחזה, שהציג גם בתיאטרונים אחרים ברחבי רוסיה, בהם "אקימוב" ו"סאטירה" שבסנט פטרבורג, זכה להצלחה רבה בקופות הכרטיסים ובטורי המבקרים בעיתונות הרוסית.

   

  השבוע, במסגרת פסטיבל טלוויזיוני המשודר כחלק מחגיגות היובל לתיאטרון "סוברמניק" בערוץ "קולטורה" ברוסיה, שודרה ההפקה במלואה. את ההצגה בגרסתה הרוסית ביימה גלינה וולצ'ק, המנהלת האמנותית של תיאטרון "סוברמניק" ומהדמויות המשפיעות בתיאטרון הרוסי העכשווי. בהצגה משתתפים גם שחקנים רוסיים מובילים, בהם ליא אקידז'קובה, ואלנטין גאפט, איגור קוואשה וליאוניד ליאונטייב.

   

  "ההפקה של המחזה הישראלי נחשבת לאחת ההפקות הבולטות של תיאטרון 'סוברמניק' במוסקבה ולכן צולמה ושודרה במסגרת הערוץ", אמרו היום בערוץ "קולטורה". "הפקות נוספות של התיאטרון ששודרו וישודרו במסגרת זו, בין היתר, הם 'גן הדובדבנים' ו'שלוש אחיות' מאת צ'כוב וכן 'הסערה' מאת אלכסנדר אוסטרובסקי".

   

  המחזאי הישראלי יוסף בר יוסף זוכה בשנים האחרונות להצלחה רבה ברוסיה ובמדינות ברית המועצות לשעבר. לצד "אנשים קשים" הוצגו שם עד כה שורה ממחזותיו בהם "הפרדס", "זהב" ו"זה הים הגדול" בבימויה של דדי ברון שיפתח את העונה הבאה גם בתיאטרון הקאמרי בתל אביב. מחזותיו של בר יוסף ראו אור גם בקובץ מחזות שיצא לאור במוסקבה בתרגום של הסופרת סבטלנה שנברון מירושלים. השקת הספר נערכה במוסקבה באולם תיאטרון "טאגאנקה". בין הדוברים באירוע היה גם שר התרבות הרוסי. מחזה נוסף של בר יוסף, "בוצ'ה", בבימויה של דדי ברון, יפתח את העונה הבאה של תיאטרון החאן בירושלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  בר יוסף. זוכה לעדנה במזרח אירופה
  צילום: שאול גולן
  לאתר ההטבות
  מומלצים