שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נראוס מציגה: שיתוף קבצים סלולרי

  החברה הוציאה גירסת בטא לתוכנת שיתוף קבצים שתתחבר לרשתות הגדולות ותאפשר להוריד שירים למכשיר הסלולרי באופן חוקי

  חברת נראוס הישראלית מציעה פתרון חוקי לשיתוף מוזיקה בטלפונים סלולריים. החברה השיקה גירסת בטא של תוכנת PeerBox Mobile, שמאפשרת להוריד למכשיר הסלולרי שירים וריגנטונים דרך רשתות שיתוף הקבצים. בשלב הראשון התוכנה תאפשר להוריד שירים מתוך קטלוג מצומצם שהחברה מציעה, אך בעתיד היא מתכוונת לאפשר הורדה של שירים המופצים באופן חופשי, ולרכוש שירים המוגנים בזכויות יוצרים.

   

  הורדת שיר לנייד ב-PeerBox

   

  תוכנת PeerBox מתבססת על רשת שיתוף הקבצים הפופולרית eDonkey, בדומה לתוכנת השיתוף eMule, שהיא הפופולרית ביותר בעולם כיום. בניגוד לאופי הפיראטי של השיתוף במחשבים האישיים, PeerBox תכלול מנגנון בקרה מובנה שיגן על זכויות היוצרים. בנראוס מתכוונים להטמיע טכנולוגיית "Fingerprinting" שתזהה קבצי אודיו ותשווה אותם מול מאגרי מידע שיאוחסנו על שרתים ייעודיים. קבצים שמוגנים בזכויות יוצרים יחסמו להורדה, או שיהיו זמינים להורדה במחיר של בין 99 סנט ל-1.99 דולר, בנוסף לתשלום על החיבור לספק הסלולר.

   

  בעבר נעשו כבר נסיונות דומים לשיתוף קבצים במכשירים סלולריים, אך הם נתקלו בקשיים טכנולוגיים רבים. בדור הנוכחי של המכשירים והרשתות הסלולריות עוצמת העיבוד ורוחבי הפס הופכים את היישום הזה מעשי יותר. מהירויות ההורדה של PeerBox יהיו תלויות, כמובן, במהירות הרשת הסלולרית ובמספר המשתפים. בחברה צופים זמן הורדה ממוצע של 5-3 דקות לשיר ברשתות הדור השלישי. ניתן יהיה להשתמש ב-PerBox גם ממכשירי GPRS, אך ברשתות הללו זמן ההורדה יהיה כמובן ארוך משמעותית.

   

  גירסת הבטא הנוכחית מיועדת למכשירים סלולרים שמריצים את מערכת ההפעלה Symbian. בשלב הבא החברה מתכוונת להציג גירסאות Java ו-Windows Mobile.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים