שתף קטע נבחר

לוני: "לא בטוח שהיו לי הכישורים לנהל את מכבי ת"א"

הבעלים של מכבי ת"א הכריז רשמית על העברת סמכויות הניהול לפיליפ סולומון ואמר עליו במסיבת העיתונאים: "הוא מתת אל ויקח אותנו לאירופה". סולומון הבטיח: "נזכה באליפות". נמני: "צריך לתת קרדיט לעיסקה הזו". סולומון ייפגש בימים הקרובים עם גרנט בנוגע למשרת המאמן. ליאור אסולין מועמד להצטרף

פיליפ סולומון מתחיל לעבוד. ביום שלישי יגיע הג'נרל מנג'ר החדש של מכבי תל אביב לקרית שלום וייפגש עם סגן הנשיא אלי דריקס. בהמשך מעוניין סולומון לערוך שיחות אישיות עם כל שחקני הסגל וייתכן כי כבר ביום שלישי יזומנו חלק מהם לשיחות בארבע עיניים עם הבוס החדש.

 

הראשונים שישוחחו עם סלומון הם שלושת הגלקטיקוס - אבי נמני, איל ברקוביץ' וג'ובאני רוסו - שיחזור מבדיקת גב בגרמניה ביום רביעי. סולומון יבקש לדעת על תוכניותיו של ברקוביץ' לעונה הבאה ויציע לו חוזה חדש אם הקשר יחליט לשחק. נמני יישאר בוודאות, רוסו יישאר רק אם יוכח שפציעתו עברה לחלוטין. מי שקרוב לחתימה הוא אבי יחיאל, שסוכנו מורן מאירי נפגש עם דריקס והשניים סיכמו, באישור סולומון, על הארכת חוזהו של הבלם בשלוש שנים.  

 

צפו במסיבת העיתונאים של הרציקוביץ' וסולומון (צילום וידאו: ערן קמינסקי)

מאמן הכושר של בית"ר ירושלים, אריק בלונדל, קיבל מסולומון הצעה לחוזה לשנתיים במכבי תל אביב. סולומון מתכוון לפנות גם לטיבריוס דראו, המומחה לפיסיות של בית"ר ירושלים. ייתכן כי מכבי תל אביב תשתמש בדראו מספר פעמים למשימות ספציפיות, כדי להביא לקריית שלום את השיטות הייחודיות של דראו, שכבר עבוד בעבר במספר קבוצות שונות.

 

מספר שחקנים המסיימים חוזה אמורים היו להיפגש עם דריקס, פגישה שנקבעה מראש לפני ההתפתחויות האחרונות בקבוצה. הפגישות בוטלו וייערכו בשבוע הבא. פרטי ההסכם בין לוני הרציקוביץ' לפיליפ סולומון טרם נחתמו סופית בגלל שמכבי צריכה להציג להתאחדות לכדורגל מספר מסמכים נוספים שטרם נמסרו. ההערכה היא כי עד סוף השבוע יציגו הצדדים את כל המסמכים הדרושים וימתינו לאישורם על ידי ההתאחדות.

 

לוני: "פיליפ סולומון יקח אותנו לאירופה"

 

בינתיים, ערכה מכבי ת"א מסיבת עתונאים בה בה הודיעו הרציקוביץ' וסולומון על הסכם זכויות הניהול שנחתם בינם. הבעלים של מכבי ת"א פתח ואמר בדבריו: "ההגעה של פיליפ סולומון למכבי ת"א בהחלט מתת אל והזדמנות מצוינת. אני מאמין שפיליפ יכול לקחת אותנו לאירופה, כמובן מבלי לזנוח את הזירה המקומית".

 

הרציקוביץ' סיפר כי לאחרונה, בשל עיסוקיו האחרים, הוא הרגיש שיש לו פחות ופחות זמן להתעסק בקבוצה והבהיר מדוע החליט להעביר את כל סמכויות הניהול לידי סולומון: "לא בטוח שיש לי והיו לי את הכישורים לנהל את מכבי ת"א. הגענו להסכם בנוגע למעורבותו של סולומון בקבוצה, אני אתן לו את כל הסמכויות כדי שהוא יגיע למקומות אליהם הוא אמר לי שהוא רוצה להביא את הקבוצה".


נמני, דריקס, הרציקוביץ' וסולומון. דרך חדשה? (צילום: ערן קמינסקי)

 

"אני חושב שבספורט צריך להיות איש אחד שקובע. כמובן שאפשר לחלק מטלות ולהתייעץ, אבל פיליפ יהיה בעמדת קבלת ההחלטות. אנחנו נעבוד יחד וחשוב לי לציין שלא מדובר בעיסקת רכישה ולא בעיסקת מניות. גם הרישום בהתאחדות לא ישתנה ואני אשאר הבעלים של הקבוצה".

 

הרציקוביץ' סיפר על הרגשתו לאחר עשר שנים בהן עמד בראש הפירמידה, אך עכשיו כבר לא יהיה האיש החזק: "אני אוהב את המועדון ורוצה שיצליח. אני לא חושב שזה כישלון שלי, כי בתקופה שאני פה, לקחנו הרבה תארים. נכון שהיו תקופות קשות, אבל אם הגענו לצומת הזה עכשיו ואנחנו עושים מפנה חיובי, אז אין סיבה לחשוב שנכשלתי".

 

סולומון: "אקיף עצמי באנשי מקצוע"

 

סולומון אמר: "אני מאושר להגיע למכבי. אני מבטיח שיהיו פה שמות גדולים, בקנה מידה של ז'רום לרואה, ונזכה באליפות. הניסיון שלי הוא מעולם העסקים ואני מאמין שניהול כדורגל לא קשור רק בספורט. אקיף עצמי באנשי מקצוע שמבינים כדורגל, כדי שייעצו לי בעניינים המקצועיים. אני בהחלט חושב שאוכל גם לארגן כסף בעתיד, כמו כל מועדון כדורגל בעולם שמרוויח כסף מגידול שחקני נוער ומכירתם לקבוצות גדולות באירופה". 


מוטל'ה שפיגלר ואבנר טוויטו, היום (צילום: ערן קמינסקי)

 

בהמשך סולומון עבר לשלב ההבטחות ואמר: "נעבוד בשביל לקחת את האליפות. אני לא בא כדי שנהיה קבוצה בינונית וממוצעת. אני רוצה שמכבי תחזור לליגת האלופות ותהיה בראש הליגה הישראלית. בשבועות הקרובים תקבלו מושג לאיזה כיוון אנחנו הולכים".

 

על זהות המאמן בעונה הבאה אמר: "ההחלטה על המאמן היא לא המיידית ביותר, המאמן הוא חשוב אבל כרגע אנחנו עסוקים יותר בבניית הקבוצה והמבנה שלה. אני יכול לספר שמאמנים עם שמות גדולים מאירופה כבר פנו אלי והתעניינו".

 

ל-ynet נודע שבימים הקרובים ינחתו בישראל מספר מאמנים נוספים מצרפת המועמדים לאימון הקבוצה. כמו כן, אברהם גרנט עדיין חזק בתמונה ובימים הקרובים הוא ייפגש שוב עם סולומון. במכבי ת"א הביעו עניין בחלוץ בית"ר ירושלים, ליאור אסולין. השחקן שלא מוצא עצמו בהרכב הקבוצה לאחרונה, צפוי לעזוב. במקרה כזה, כרטיסו אמנם יחזור למכבי הרצליה, אולם יו"ר הקבוצה אריאל שיימן מיודד עם איש העסקים אורי גרבנאו, המקורב לסולומון. היחסים הטובים בין השניים עשויים לסלול את דרכו של אסולין לקרית שלום. 

 

צפו בביקור של סולומון בקרית שלום ביום א' (צילום וידאו: יועד כהן)

 

אבי נמני: "צריך לתת קרדיט לעיסקה הזו"

 

הקפטן אבי נמני, שהשתתף במסיבת העיתונאים, אמר: "אני לא יכול להתחייב באופן ודאי שהעיסקה הזו תביא תוצאות על המגרש, אבל מההיכרות הקצרה עם פיליפ סולומון אני חושב שצריך לתת קרדיט לכל מי שקשור בעיסקה הזו. יש פה תהליך  חיובי שצריך להתפתח. זה לא ייקח יום או יומיים, יש פה חבר'ה עם ניסיון אירופאי, קשרים ורצון טוב".

 

נמני נשאל על אותה מסיבת עיתונאים מיתולוגית של הגלאקטיקוס, במהלכה הבטיח איל ברקוביץ' דאבל העונה. אז נמני מיעט לדבר ולא יצא בהצהרות, כעת הסביר מדוע: "לא דיברתי כי לא חשבתי לתת הצהרות בומבסטיות שאין להן שום כיסוי. אני מעריך שהעונה הבאה תהיה טובה".

 

קאנן קיבל עדכון על מסיבת העיתונאים

 

מאמנה של הקבוצה, טון קאנן, עודכן בצורה עצמאית בתוכנה של מסיבת העיתונאים שבישרה על העסקה בין סולומון להרציקוביץ'. קאנן, שנפגש אמש עם סלומון ושמע ממנו כי הוא מעוניין שיישאר אולם לא כמאמן הראשי של הקבוצה, אומר לאחר מסיבת העיתונאים כי ימתין עד תום העונה לשמוע מה יש לסולומון להציע ורק לאחר מכן יחליט על עתידו.


קאנן. יישאר במכבי ת"א? (צילום: אמנון פיקר)

 

שחקני הקבוצה קיבלו יום חופש וביום שלישי יחזרו לאימונים לקראת משחק הליגה הקרוב מול הפועל כפר סבא בשבת (18:00, בלומפילד). קאנן הוסיף כי הוא עדיין מתרכז רק בשלושת המשחקים שנותרו לסיום העונה וחושב שלמכבי תל אביב יש עוד על מה להילחם: "הליגה לא נגמרה. בשלושת המשחקים הקרובים אנחנו צריכים להציג יכולת טובה ולנצח, כבר אמרתי אחרי ההפסד לבני יהודה שאם השחקנים מקצוענים ורוצים להיות באירופה צריך לתת הכל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן קמינסקי
הרציקוביץ' וסולומון. ידידות חדשה
צילום: ערן קמינסקי
מומלצים