שתף קטע נבחר

לקראת מרכז העבודה: שוחט מאשים את רמון בהתנכלות לברק

העימותים במפלגת העבודה נמשכים. שוחט מחזיר לרמון, ביילין יוצא להגנת ברק, וקולט אביטל טוענת כי הדרך שבה בחר רמון להביע את ביקורתו מופקרת לא פחות מהמדיניות של שוחט. במקביל, החלו הדיונים על המצע החדש של המפלגה

לקראת ישיבת מרכז מפלגת העבודה, שאמורה להתקיים ביום ראשון, נמשכים העימותים בצמרת המפלגה.
שר האוצר, אברהם שוחט, כינה היום (ו') את דברי הביקורת שהטיח אתמול השר חיים רמון בראש הממשלה, אהוד ברק, ובמדיניות הכלכלית-חברתית של הממשלה "התנהגות מופקרת", והוסיף: "בתחום שבו אני עוסק, כל ההערכות של רמון היו שגויות. כל ההצעות שלו היו אסון למדינת ישראל ולכל האמירות שלו אין בסיס ורגליים. אי אפשר להאמין איך בדברים האלה אין מלה אחת שניתן להגיד לשבחו".
שוחט האשים את רמון בהתנכלות לברק, וציין כי דבריו לא היו בבחינת פליטת פה, אלא ביקורת מתוכננת ומתוקשרת היטב. "הצורה של ההופעה, תוכן ההופעה ודרך הדיבור משאירות לי הרבה סימני שאלה על מערכת השלטון התקינה ועל האחריות האישית של החברים בה", אמר שוחט. "ארבעה וחצי חודשים לפני בחירות, שר בכיר מביא את ראש הממשלה למצב בלתי אפשרי".
השר יוסי ביילין יצא היום להגנתם של ברק ושוחט. הוא טען כי שוחט ספג ביקורת מעבר למגיע לו, והדגיש כי ברק הוא המועמד היחיד שהמפלגה צריכה לתמוך בו. "אין סיבה להתמודד כרגע מול ברק", ציין.
ביילין לא השתתף בפגישה החשאית שערכו אתמול רמון, חבר הכנסת עוזי ברעם ויו"ר הכנסת, אברהם בורג. מקורביו אומרים כי הדבר מעיד על מדיניותו ביחס למתרחש במפלגה - לנהל את הוויכוחים בבית פנימה ולהציג כלפי חוץ חזית אחידה.
חברת הכנסת קולט אביטל מתחה היום ביקורת על מדיניותו הכלכלית של שוחט, אך גם על התבטאותו של רמון. "בייגה אדם חסכן. הוא רוצה להשאיר קופה נקייה, כדי שביבי יחגוג", אמרה, אבל הוסיפה כי "הדרך שבה מתנהלת עכשיו הביקורת, מופקרת לא פחות ממדיניותו של שוחט".

כותבים מצע חדש

בינתיים, התקיים היום דיון ראשון על המצע החדש של מפלגת העבודה. בדיון, שנערך ביוזמת מזכ"ל המפלגה, רענן כהן, השתתפו בין השאר סגן שר הביטחון, אפריים סנה, חברת הכנסת אביטל, המזכיר הפוליטי של התק"ם, גאל צחור, ולובה אליאב.
באשר לסעיפי המצע הנוגעים למדיניות הכלכלית, קבעו המשתתפים כי יש להנהיג תוכנית סוציאליסטית, שתשיב את אמונם של השכבות החלשות במפלגה. הוחלט כי יודגש במצע ש-34 אחוזים מתושבי המדינה מצויים מתחת לקו העוני, וכי סולידריות ועזרה הדדית הן הכרח. "לא מספיק לתת כסף לערבים. צריך שינוי גישה בסיסי, כי לא הכל נפתר בזה שזורקים עליהם מזומנים", אמר אחד המשתתפים.
באשר לסעיף במצע העוסק בירושלים, שבו כתוב כי היא תישאר בירה מאוחדת בריבונות ישראלית, קבעו המשתתפים כי בעקבות נכונותו של ברק לדון על ויתורים בעיר בוועידת קמפ דיוויד, הוא הפך ללא רלוונטי. אביטל ציינה, כי יש לנסח את הסעיף כך שיהיה ברור כי מפלגת העבודה מוכנה לוויתורים בעיר.
את ההצעות שהועלו היום אמור יגאל צחור לנסח בסוף השבוע. ביום שני אמורים חברי הכנסת של המפלגה לקבל את המסמך לידיהם, ועד סוף השבוע הבא אמור המצע החדש להיות מוכן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדב נויהויז
שוחט. התנהגות מופקרת
נדב נויהויז
צילום:ערן (יופי) כהן
ביילין. ברק המועמד היחיד
צילום:ערן (יופי) כהן
צילום: מאיר פרטוש
קולט אביטל. ביקורת על שוחט וגם על רמון
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים