שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מבצע סבתא: הפרידה הראשונה שלי

  התחלת הקשר היתה סימן לבאות - הוא סיפק כל גחמה שלי, ובתמורה היה עליי להיות תינוקת פאם פאטאל: תלותית, מגרגרת לנוכח התפנוקים שלו, זקוקה להגנתו, אך בו בעת גם כוסית חסרת עכבות מיניות. הוא היה עפר לרגליי. אבל הוא לא מצא חן בעיניי סבתא, והיא החליטה לקחת את העניינים לידיים. שמחת זקנתי

  את החבר הרציני הראשון שלי הכרתי לקראת סיום השירות הצבאי. הוא היה החובש ביחידה בה שירתתי, ובאחת מהפעמים בהן נקראתי למרפאה כדי לשמוע שבדיקות הדם שלי לא תקינות ולקבל הפניה לחר"פ על מנת שייחוררו את זרועי שוב - התיידדתי איתו. הידידות התהדקה מהר מאוד, הוא הוציא אותי מהפרעות האכילה שבעטיין נשלחתי לבדיקות הדם מלכתחילה, ובתמורה אני גאלתי אותו מבתוליו.

   

  התחלת הקשר היתה סימן לבאות - הוא סיפק כל רצון וגחמה שלי, וכל שהיה עלי לעשות בתמורה היה להיות תינוקת פאם פאטאל: תלותית, מגרגרת לנוכח התפנוקים שלו, זקוקה להגנתו, אך בו בעת גם כוסית חסרת עכבות מיניות. הוא היה עפר לרגליי.

   

  המשכנו להיות יחד גם אחרי שהצבא הסתיים, עברנו את שלב העבודות הזמניות ונסענו יחד לדרום אמריקה. כעבור כמה ימים שם הייתי מוכנה להוריד לו את הראש בנשיכה, וגם לו היו לא מעט טענות כלפיי, אבל נשארנו שם יחד חודשיים וחצי שלמים, עד המועד בו עליתי על מטוס לבד כדי לחזור לארץ ולהתחיל לימודים. הוא נשאר שם, בידיעה שהוא חוזר לזרועותיי האוהבות בעוד כמה חודשים. אבל לגורל, ולסבתא, היו תוכניות אחרות.

   

  סבתא שלי לא אהבה את החבר, בלשון ההמעטה, או בלשונה שלה, כפי שאמרה כמה שנים לאחר מכן בארוחה משפחתית: "אני, עם גבר כזה בחיים לא הייתי נכנסת למיטה". המרחק הגיאוגרפי שנפער בינינו נתן לה את ההזדמנות המושלמת לבצע את זממה - להפריד בין נכדתה האהובה לבין גבר הלא ראוי.

   

  "הוא נחמד, אבל הוא לא הבעשערט שלך"

   

  (צלצול טלפון)

  סבתא: "מאיוש, תקשיבי לי..."

  מאי: "שלום סבתא"

  סבתא: "מצאתי את הבעשערט שלך".

  הסבר קטן לטובת הקוראים שאינם דוברי יידיש, ו/או לא מכירים את סבתא שלי, "בעשערט" הוא מונח המציין את "המיועד", בן הזוג שהשמיים ייעדו לבחורה (עובד גם הפוך), משהו מיסטי שברגע שרואים אותו אין מה להתווכח. ה"בעשערט" הוא דבר שסבתא שלי מקפידה לציין בכל כרטיס ברכה, במקום של כבוד ליד אושר ועושר. ה"בעשערט", על דרך השלילה, הוא גם האופן בו גוזרת סבתא גזר דין מוות על קשר חדש: "הוא נחמד, אבל הוא לא הבעשערט שלך".

   

  סבתא (המשך): "הוא בא לתקן לי את הטלוויזיה, שלחו אותו מהכבלים, הוא נכנס אלי הביתה, גבוה, שרירי, גבר אמיתי, עם קוקו בלונדיני" (מאי מתחילה להיות מבוהלת. מההיכרות שלה עם סבתא, האפשרות שהשיחה תיהפך לתסריט של סרט פורנוגרפי אינה מופרכת כלל וכלל).

  סבתא (אחרי עצירה דרמטית): "מאז סבא שלך לא ראיתי גבר יפה כזה!"

   

  ושוב הסבר קטן: סבא שלי הוא אהבת חייה היחידה של סבתא שלי, אהבה שנשארה חיה ובוערת עד היום, כעבור יותר מ-50 שנה ממותו הטרגי. אזכרת שמו של סבא שלי בהקשרים יומיומיים נעשית לעיתים נדירות, ובדרך כלל סותמת את הגולל על כל ויכוח.

   

  סבתא (המשך) : "התקשרתי לכבלים וביקשתי את המספר שלו. הם לא הבינו מה זקנה כמוני רוצה את הטלפון שלו (מצחקקת לעצמה) ואמרו שאסור להם לתת את הטלפון. אמרתי לה שהוא ונכדה שלי חייבים להכיר, ובסוף (גאה בעצמה בלי די, כראוי לבת למשפחת סוחרים שניצחה במו"מ) בטח שהם נתנו לי את המספר שלו".

  מאי: "סבתא, יש לי חבר".

  סבתא: "נו, חבר זה לא בעל, והוא, זה משהו זה".

   

  מצאתי את עצמי מתנשקת עם מר סוס

   

  כעבור מספר ניסיונות התנגדות כושלים מצאתי את עצמי במחיצת הבעשערט. הבעשערט הסתבר כבחור גבוה מדי, בעל שיני סוס ואגו שלהגיד שהוא גדול יהיה כמו להגיד שצונאמי זה גל טוב לגלישה. בכל זאת, מקשיבה לעצת אחיתופל (סבתא) ונדחפת על ידי הורמונים בריאים וסלידה מהחבר שבניכר, מצאתי את עצמי מתנשקת איתו, מה שגרם (מעבר לתוצאות המיידיות של שפתיים שננשכו על ידי מר סוס כמעט עד זוב דם) דכדוך עז ומחשבות על כמה שאני שפלה ונבזית.

   

  כעבור שבוע החלטתי שאם אני מתנשקת עם מישהו אחר, זה סימן שאני לא ממש אוהבת את החבר, ולכן אני צריכה להיפרד ממנו. נפרדתי ממנו בשיחה טראנס-אטלנטית. הוא היה בהלם ואמר שהוא צריך כמה שעות כדי לחשוב על זה. כעבור כמה שעות התקשר כדי להגיד לי שהוא יכול לסלוח לי ונמשיך ביחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  "אני עם גבר כזה בחיים לא הייתי נכנסת למיטה"
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים