שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון "מארין סורסקו" מרומניה יבקר בישראל

  התיאטרון הלאומי של קראיובה יציג את "הלילה השניים עשר" מאת שקספיר בבימויו של סילביו פורקרטה ואת "זה קרה בקרנבל" מאת קאראג'אלה

  התיאטרון הרומני, "מארין סורסקו", יגיע החודש לביקור בישראל כאורח תיאטרון הקאמרי ובמסגרת הסכם חילופי הצגות שנחתם בין התיאטראות. התיאטרון הלאומי של קראיובה יציג בארץ שתי הפקות בשפה הרומנית שילוו בכתוביות בעברית.

   

  במוצ"ש, 13 במאי, יציג התיאטרון הרומני את "הלילה השניים עשר", מהקומדיות המפורסמות של שקספיר בבימויו של סילביו פורקרטה. למחרת יציג התיאטרון את "זה קרה בקרנבל" מאת גדול מחזאי רומניה, י.ל קאראג'אלה. המחזה מתרחש בנשף מסיכות שבו כל הדמויות מציגות את חסרונותיהן בניסיון להוכיח את השתייכותן למעמד הגבוה. התיאטרון הלאומי של קראיובה נוסד בשנת 1850 ומאז המשיך להתקיים באופן רציף עד היום זאת למרות הסערות הפוליטיות והטלטלות שעברה רומניה. בשנותיו הראשונות הפיק רק מחזות מוזיקאליים בסגנון מופעי וודביל, אך יובל מאוחר יותר התמקד בעיקר במחזאות קלאסית.

   

  סילביו פורקרטה החל את עבודתו בתיאטרון בשנת 1989 וביים מאז שש הפקות יוצאות דופן שזכו לשבחי הקהל והביקורת ברומניה ומחוצה לה. תיאטרון "מארין סורסקו" הוא התיאטרון המזרח אירופי הראשון שהתקבל כחבר באיגוד תיאטרוני אירופה. במסגרת חילופי ההצגות אמורה היתה ההפקה "המלט" של תיאטרון הקאמרי להתארח השבוע בפסטיבל שייקספיר המתקיים מדי שנתיים בתיאטרון הלאומי של קראיובה. בשל תקלה טכנית, שבעקבותיה עוכב ציוד ההפקה נאלץ התיאטרון העירוני של תל אביב לבטל את ההשתתפות בפסטיבל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זה קרה בקרנבל. תיאטרון מארין סורסקו
  לאתר ההטבות
  מומלצים