שתף קטע נבחר

פנייה לשר התמ"ת: פקח על מחירי החיתולים

בעמותת ידיד טוענים שעשרות אלפי משפחות עניות מעדיפות לקבל סיוע במזון לתינוקות ובחיתולים חד-פעמיים על פני כל סיוע אחר. הפתרון, לדבריהם, הוא בהטלת פיקוח על מחירי המוצרים לתינוקות

אחרי המתקפה על העלאת מחיר הלחם, מסמנים בארגונים החברתיים את המטרה הבאה - מוצרים לתינוקות. עמותת ידיד מתכוונת לפנות מחר (יום א') לשר התעסוקה המסחר והתעשייה, אלי ישי, בדרישה להרחיב את סל המוצרים שבפיקוח ולהוסיף אליו גם מוצרי יסוד בסיסיים לטיפול בתינוקות - תחליפי חלב ומזון לתינוקות וכן חיתולים.

 

מבדיקה שנערכה ב-22 מרכזי עמותת ידיד ברחבי הארץ עולה שעשרות אלפי משפחות פונות מדי חודש ומבקשות תרומה של מזון לתינוקות וכן חיתולים חד-פעמיים. מהעמותה נמסר ש"דווקא מוצרים אלה שאין אפשרות לגדל תינוקות בלעדיהם אינם מצויים בפיקוח ועלותם גבוהה מאוד בעיקר למשפחות המתקיימות מקצבאות ומגמלאות שונות".

 

בעמותת ידיד אומרים שיש לבחון מחדש את סל המוצרים בפיקוח ולהגדיל את סל המוצרים גם באמצעות חקיקה מתאימה בכנסת. רן מלמד מעמותת "ידיד" אמר ל-ynet: "כבר כמה חודשים שאנחנו בודקים במרכזים שלנו אילו מוצרים נדרשים והגענו למסקנה שאוכל לתינוקות וחיתולים הם הם המוצרים שצריך להכניס לסל המזון. לא רק שלא צריך להעלות את מחירי הלחם, אלא צריך להוסיף את שני המוצרים הללו לפיקוח".

 

לדברי מלמד, "חוץ מהפניה לשר התמ"ת אנחנו מכינים הצעת חוק בנושא. אין מה לעשות - משפחות אומרות לנו שהן מעדיפות לקבל תחליפי חלב וחיתולים חד-פעמיים מלקבל מזון. יש עודף תקציבי כך שאפשר וצריך להכניס את המוצרים הללו לפיקוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פנייה לאלי ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים