שתף קטע נבחר

מתנחלים מחוות מעון פצעו חיילים ותלמידים

החיילים בדרום הר חברון כבר רגילים להעניק ליווי צבאי לתלמידים פלסטינים בדרכם לבית הספר, בגלל התנכלות המתנחלים. אבל היום אפילו הליווי הצבאי לא הספיק: המתנחלים השליכו בלוקים ואבנים גם על החיילים, ואף שיסו בהם כלב. 4 תלמידים ושני חיילים נפצעו. ח"כים מהשמאל פנו לפרץ: "שיפגין מנהיגות ויאותת למתנחלים שהחגיגה נגמרה"

ארבעה תלמידים פלסטינים ושני חיילים נפצעו היום באורח קל היום (שבת) בעימותים עם מתנחלים סמוך לחוות מעון שבדרום הר חברון. הכוח הגיב בירי באוויר במטרה להרחיק את המתפרעים ואלו התרחקו מהמקום. המקום הוכרז שטח צבאי סגור במטרה למנוע עימותים נוספים.

  

כחלק מהשגרה, מוענק ליווי צבאי לתלמידים פלסטינים מבית ספרם באום טובה לביתם בחירבת א-טוואני, דרומית לחברון. היום הותקפו התלמידים והכוח הצבאי שליווה אותם על ידי מספר מתנחלים שיצאו מחוות מעון הסמוכה למקום בו עובר הליווי.

 

המתנחלים החלו להתפרע וליידות אבנים ובלוקים לעבר התלמידים ולעבר כוח צה"ל. אחד המתנחלים אף שיחרר את כלבו ושיסה אותו בחיילים. במקום התפתח עימות פיזי, שבו נפגעו ארבעה תלמידים ושני חיילים באורח קל. הפצועים קיבלו טיפול רפואי במקום על ידי כוח צה"ל.

  

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בתגובה לאירוע כי "על שר הביטחון החדש, עמיר פרץ, להפגין מנהיגות ולהורות באופן מיידי על פתיחת תהליכים לפינוי המאחז חוות מעון, ממנו יוצאת מדי יום אלימות מתנחלים. המאחזים הפכו להיות בית גידול של נוער הגבעות ועל פרץ לפעול כנגדם".

 

ח"כ רן כהן פונה לשר הביטחון עמיר פרץ ולשר לביטחון פנים אבי דיכטר בדרישה לעצור, לחקור ולמצות את הדין עם המתנחלים שנוהגים ליידות אבנים בילדים פלסטינים בדרום הר חברון. ח"כ כהן אמר כי "צה"ל והמשטרה מגלים אזלת יד לאור מסכת ההתנכלויות המתמשכת, ועל השרים החדשים לאותת למתנחלים כי 'החגיגה נגמרה' וכי הממשלה החדשה לא תשלים עוד עם הפרת חוק ופורענות שכזו".

 

ח"כ אבשלום (אבו) וילן פנה אף הוא בעקבות האירועים לשר הביטחון ולשר לביטחון פנים במכתב דחוף בו דרש "כי יטפלו אחת ולתמיד במערב הפרוע שמנהלים המתנחלים וכופים על כולנו". ח"כ וילן הוסיף: "על הממשלה החדשה לשים בראש סדר עדיפויותיה את הפסקת המצב הבלתי נסבל בו המתנחלים עושים כאוות נפשם ללא דין וללא דיין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חוות מעון (ארכיון)
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: צפריר אביוב
"על פרץ להפגין מנהיגות"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים