שתף קטע נבחר

הרשות ה-2 אישרה: יותר פרסומות במהדורת החדשות

הרשות אישרה את בקשת הזכייניות לבטל את מגבלת 3 הדקות של מקבצי הפרסומות במהדורת החדשות, למשך חצי שנה. המשמעות: הזכייניות יוכלו לשדר יותר פרסומות בחדשות או לשדר פחות מקבצי פרסומות אך יותר ארוכים. הזכייניות מבקשות בנוסף לשנות את אופן חישוב מכסת הפרסומות מיומית לרבעונית

הרשות השנייה אישרה את בקשת הזכייניות קשת, רשת וערוץ 10, לבטל את מגבלת מקבצי הפרסומות והקדימונים במהלך מהדורת חדשות, שעומדת כיום על 3 דקות.

 

כיום, מאפשרים כללי הרשות לזכייניות לשדר מקבץ של 3 דקות פרסומות במהדורה בת חצי שעה. ועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות החליטה לבטל את ההגבלה הזו לתקופת נסיון בת חצי שנה. המשמעות: הזכייניות יוכלו לשדר יותר פרסומות במהלך מהדורת חדשות או לשדר פחות מקבצי פרסומות, אך כל מקבץ יהיה יותר ארוך מ-3 דקות.

 

לטענת הזכיינים, כלל 16 לכללי השיבוץ הקובע מגבלות שונות בכל הנוגע לשיבוץ מקבצי פרסומות וקדימונים במהלך מהדורת חדשות וביניהם, יוצר מצב של חוסר איזון בדקות הפרסום באותה השעה וגורם לעומס של דקות פרסום בסמוך לסיום המהדורה ופגיעה ברצף השידור. לאחר תקופת נסיון בת חצי שנה תערוך הרשות השנייה סקר לבדיקת הממצאים שעל פיו יקבעו המשך השינויים.

 

בנוסף, מבקשים מנכ"ל הרשות השנייה והזכיינים לשנות את החוק בנושא אופן חישוב מכסת הפרסומות, כך שהמכסה תהיה רבעונית ולא יומית, כפי שנהוג כיום. המשמעות, אם באחד הימים לא שידרה הזכיינית מספיק פרסומות מסיבה כלשהי, היא תוכל להשלים את המכסה בימים אחרים במהלך שלושת החודשים של הרבעון.

 

לדברי דוד אלכסנדר, יו"ר ועדת טלוויזיה: "ברור לנו כי קיימת כרגע מגבלה חוקית על אופן חישוב הפרסומות. הוועדה מבקשת לדון בנושא ולבחון את כל ההשלכות המשפטיות, הכלכליות והציבוריות בטרם החלטתה באם לשנות את החוק בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים