שתף קטע נבחר

אולמרט לשרים: "אני נותן את רשות הדיבור"

רק התיישב על כסא ראש הממשלה - וכבר הוא עושה סדר: אולמרט הנחה את שריו לקצר בדבריהם במהלך ישיבות הממשלה ולדבר בדיונים השוטפים רק בנושאים שבתחום התמחותם. הסביר: אם כל אחד מהשרים יבקש רשות דיבור הישיבות לא יסתיימו. על ייקור הלחם אמר: האלטרנטיבה היתה הפסקת האפייה

השרים החדשים בממשלתו של אהוד אולמרט עברו היום (א') סדנת התנהלות כשרים בממשלה. ראש הממשלה ביקש מהם לקצר בדיבורם, לדבר בנושאים עליהם הם מופקדים ולאפשר דיונים ענייניים ויעילים. כמו כן הועבר לשרים תקנון הממשלה החדש ובו כמאה סעיפים המגדירים את דרך העבודה בממשלה.

 

במהלך הדיון הראשון של הממשלה ה-31 החלו כמה שרים לדבר ללא רשותו של אולמרט, שקטע אותם ואמר: "המזכיר רושם את סדר המדברים ואני מעניק את רשות הדיבור". כמו כן, הבהיר להם ראש הממשלה שהדיונים עלולים להימשך זמן רב אם כל אחד מ-25 השרים ייבקש את רשות הדיבור. עם זאת, בנושאים חשובים יוכל כל שר להציג את דעתו.

 

בנוסף להנחיות ראש הממשלה הגיש מזכיר הממשלה, ישראל מימון, לשרים את התקנון לעבודת הממשלה, עליו שקד בעקבות לקחי ממשלות העבר. הנושא המרכזי אותו ביקש המזכיר מיימון להדגיש בפני השרים הוא הגשת הצעות החלטה. "אם בעבר יכול היה שר להגיש הצעה לתקציב בגובה של 50 מיליון שקלים על פתק, הרי שמעתה הוא יידרש להכין נייר עמדה מסודר עם עבודת מטה מאחוריו, הכוללת את ההשלכות על הכלכלה וההשפעות על המשק", אמר מזכיר הממשלה.

 

כמו כן, הונחו השרים בתקנון עבודת הממשלה בנוגע להשתתפותם באירועים ממלכתיים בטקסים ובקבלות פנים, בנוכחות בטקסי זיכרון, בייצוג הממשלה במוסדות שנים ובנוהלי היציאה לחו"ל. על פי התקנון שר שמבקש לצאת באופן פרטי מהארץ  צריך להודיע על כך למזכירות

 הממשלה ולדאוג לקיזוזו הפוליטי בכנסת. אבל אם שר יוצא בשליחות ממשלה, הרי שעליו לקבל את אישורה לפני נסיעתו. כמו כן הושם דגש על נוכחות ועבודת השרים בכנסת.

 

בעניין אחר, התייחס אולמרט לייקור מחירי הלחם ואמר לשרים כי דחה את ההחלטה במשך תקופה ארוכה. "או שהיינו מעלים את מחיר הלחם או שמאפיות לא היו אופות את הלחם", הוסיף אולמרט. לדבריו, ההתייקרות חלה בשל התייקרות התשומות ובראשן הדלק. מקורביו הבהירו שאולמרט נטל את האחריות להחלטה על הייקור במקום להעביר אותה למחליפו, אלי ישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחסוך בזמן. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי אף פי
הנחיות חדשות. מימון
צילום: איי אף פי
מומלצים