שתף קטע נבחר

אולמרט נכנס ללשכה, "הדמעות עמדו בגרון"

יום קשה עבר אתמול על אנשיו של אריאל שרון, אלו שעבדו עימו יום יום במשך השנים האחרונות. בלשכה שבה נהגו לראות את "אריק, עם הנוכחות הגדולה שלו, עם הצחוקים, החום והדאגה האבהית", יש אדם חדש - ראש הממשלה הנכנס, אהוד אולמרט. "היתה תחושה של אובדן", סיפר אחד מהם. ואולמרט, שהבין לליבם, אמר: "התפילה שלי היתה שאגיע לכאן היום ואריק שרון יעביר לי את התפקיד"

"היה כאב בחזה, היתה תחושה של אובדן, היתה לנו דמעה בעין" - כך תיאר אתמול (יום א') אחד מעוזריו של אריאל שרון את התחושה שחש כשנכנס לראשונה אל לשכת ראש הממשלה, ועל הכיסא החדש שהוצב שם ישב אהוד אולמרט. "הסתכלתי כלא מאמין. חששנו שהרגע הזה יבוא, יש ראש ממשלה חדש ואריק לא כאן - אפילו לא כדי להיפרד מאיתנו",הוא סיפר מהורהר.

 

"אין ספק שזה היה רגע קשה", אמר מזכיר הממשלה, ישראל מימון, במילים ספורות ומאופקות שרגשות עזים טמונים בהן. הרגשות הללו טלטלו את אנשיו של אריאל שרון ואת אנשיו של אולמרט כאחד - כאשר לאחר ארבעה חודשים, נכנס איש חדש אל הלשכה בבניין ראש הממשלה בירושלים. למרות האיפוק שאותו הפגינו, עוצמת הרגש ניכרה בפניהם.

 

כל אנשיו של ראש הממשלה הקודם נכחו בלשכה בעת כניסתו של אולמרט אל הבניין ממנו נמנע מאז אבדה הכרתו של שרון. כולם כאחד השתנקו כאשר לאחר הטקס, בסככת הצל ברחבה שמחוץ לבניין, הם נכנסו ללחוץ יד, לשאת ברכה ולאחל הצלחה לראש הממשלה החדש. חלקם אף מיהר לאחר הטקס לבית החולים הדסה, שם מאושפז ראש הממשלה לשעבר, כדי לחלוק עימו באופן מסוים את היום הקשה עבורם.

 


אריאל שרון. סופה של תקופה. צילום: איי.פי 

 

"הדמעות עומדות בגרון", סיפרה אחת מאנשי שרון אשר סרה במהלך הטקס המרגש הצידה, מוחה בטישו את אפה. "שנים אתה רגיל לראות כאן את אריק, עם הנוכחות הגדולה שלו, עם הצחוקים, החום והדאגה האבהית לכל אחד ואחד מאיתנו. לפתע יש כאן איש חדש, ראש ממשלה חדש. העניין הקשה מכל הוא העובדה שאריק שוכב שם, בין חיים למוות, ואפילו להיפרד ממנו כראוי, כראש ממשלה, לא יכולנו להיפרד. אין ספק שזהו היום הקשה ביותר עבורי מאז שאריק אושפז", אמרה.

 

גם לאנשיו של אולמרט לא היה זה יום פשוט. ראש הצוות החדש, יורם טורבוביץ', נראה כמי שעדיין לא מצא את מקומו בלשכת ראש הממשלה. העוזר המסור של אולמרט, עובד יחזקאל, התייעץ בעניינים הפעוטים עם אנשי שרון, כזר שבא אל בית אחרים. המזכירה המסורה שולה זקן ניסתה להיות מארחת מחוייכת.

  

ועל הבמה למעלה עמד מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, העתיד לסיים את תפקידו ב-15 במאי ואמר לאולמרט ולרעייתו עליזה: "בטוחני שהיית שמח שראש הממשלה אריאל שרון יכול היה לקבל אותך כאן ולחבק אותך, אך לצערנו הנסיבות אחרות...", וגרונו נחנק. אחר כך גם הודה לראש הממשלה החדש על רגישותו שלא להיכנס אל לשכתו של שרון עד היום הזה.

 

ואילו ראש הממשלה החדש אהוד אולמרט שהבין את התחושות הקשות של אנשי שרון ביום של החילופי גברי אמר להם: "אכן אני כבר ארבעה חודשים מסתובב כאן ומקבל החלטות, ועובר במסדרונות ומנהל את ישיבות הממשלה. אבל, הלכתי על קצות האצבעות... לו יכולתי לבקש חסדי שמים, התפילה שלי היתה שאגיע לכאן היום ואריק שרון יעביר לי את התפקיד. לו היה אפשר להבטיח שהוא יעשה את זה, הייתי מוכן לחכות ככל שיידרש".

פורסם לראשונה 07/05/2006 22:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. מתפלל לקבל את התפקיד מאריק
צילום: גיל יוחנן
צילום: רפי בן חקון
מימון. "רגע קשה"
צילום: רפי בן חקון
שרון. "מבלי להיפרד"
צילום: יעקב סער, לע"מ
מומלצים