שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בקרוב: עברייני מין משוחררים ישארו תחת פיקוח
  בעוד פחות מחצי שנה ייכנס לתוקפו התיקון לחוק ההגנה על הציבור מפני עברייני מין. על פי החוק החדש, שירות בתי הסוהר יקים יחידה מיוחדת לפיקוח ומעקב אחרי עברייני מין משוחררים שימנעו מהם לחזור ולבצע את זממם

  שלומי קורידו, פדופיל מורשע, נעצר הסוף השבוע בחשד שהתרועע עם ילדים, ביצע בפניהם מעשים מגונים וחזר לסורו. על רקע האירוע, המציף מחדש את הצורך הדחוף במערכת מניעתית ושיקומית, מזכיר היום (א') מנכ"ל המועצה לשלום הילד, הד"ר יצחק קדמן, כי בעוד כחמישה חודשים אמור להיכנס לתוקפו התיקון הראשון של החוק להגנה על הציבור מפני עברייני מין.

   

   עם כניסתו של החוק לתוקף אמורה לקום יחידה מיוחדת של שירות בתי הסוהר, וזו תופקד על יישום החוק החדש לפיו עבריין מין שישוחרר מן הכלא יהיה מצוי בפיקוח ובמעקב, במטרה להגן על הציבור מפני ביצוע עבירות מין נוספות. לו החוק כבר היה בתוקף, אולי ניתן היה למנוע את מעצרו המחודש של קורידו.

   

  לפי קדמן, החוק שעבר בשלהי הכהונה של הכנסת הקודמת, אמור לעזור

   ולפתור במעט את בעיית עברייני המין היוצאים מהכלא, ובדרך כלל חוזרים לסורם. "במחקרים שנערכו עלה כי עברייני מין שמשתחררים מהכלא בישראל, לפעמים חוזרים לכלא גם בפעם השמינית על עבירות מין אותם הם מבצעים", אמר קדמן. "כאשר אתה משחרר אדם כזה, זה לא שאתה חושב האם הוא יתקוף מינית שוב - למעשה מדובר פה ברולטה רוסית, השאלה למעשה היא מתי ובאיזה ילד הוא יפגע".

   

  משרד האוצר כבר אמור היה להעביר לשירות בתי הסוהר כ-15 מיליון שקל כדי להקים את היחידה החדשה, אולם עד כה לא נמסר על העברת התקציב. 

   

  כך או כך, היחידה האמורה צפויה להתחיל לתפקד בחודש אוקטובר השנה. על פי החוק החדש, לכל אסיר שישתחרר מהכלא תבוצע הערכת מסוכנות, ולאחר מכן הוא יושם תחת פיקוח ומעקב במטרה להגן על הציבור מפני ביצוע עבירות מין נוספות. בנוסף, יחידת הפיקוח תמליץ בפני בית המשפט על תנאי הפיקוח והמעקב בנוגע לכל עבריין מין, תתעדכן בפרטיהם ותשמש כתובת להתייצבותם לצורך קשר שוטף ותדיר.

   

  על פי החוק, לאחר שבית המשפט יקבל את המלצות יחידת הפיקוח הוא רשאי לכלול בצו נגד העבריין מגבלות בעניין צריכת

   משקאות משכרים, החזקת חומר או כל דבר שעלול לעורר מינית, נהיגה בכלי רכב, הימצאות מחוץ למקום המגורים או בסביבת מקומות מסוימים בשעות ספציפיות, קיום קשר עם עברייני מין, התחברות עם קטינים, שימוש בשירותי אינטרנט ואפילו מגבלה על מקום מגורים או עבודה. בסמכות קצין הפיקוח תהיה היכולת לדרוש מעבריין המין להתייצב בפניו, לדרוש ממנו ומבני משפחתו למסור לו מידע, להיכנס למקום מגוריו בנוכחותו ולבצע חיפוש על גופו.

   

  סעיף שלישי המוצע לחוק, אותו אמורה לחוקק הכנסת הקרובה, הינו טיפול כימי בעברייני מין. אלא שכאן הדעות חלוקות ונראה שזמן רב יארך עד שיאושר הסעיף, אם בכלל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  ד"ר קדמן. "כמו רולטה רוסית"
  צילום: עמית שאבי
  צילום: אבי כהן
  קורידו. התרועע עם ילדים
  צילום: אבי כהן
  מומלצים