שתף קטע נבחר

המינהל האזרחי: נציג תוכנית להרס מאחזים

מתשובת המינהל לעתירה עולה כי בתקופה האחרונה החלה פעולת מיפוי של המאחזים הבלתי חוקיים ביהודה ושומרון, ובסיומה (בתוך 4 חודשים) תוצג לדרג המדיני תוכנית עבודה לפירוקם. שלום עכשיו: "על השר פרץ לעמוד בהתחייבות ולפנות המאחזים בתוך שנה"

המינהל האזרחי הודיע הלילה (יום ב') כי בתקופה האחרונה החלה פעולה של מיפוי כלל המאחזים בשטחים ובסופה תוצג לדרג המדיני תוכנית עבודה להריסת מבנים בלתי חוקיים בשטחים. בתוך כך, אתמול בערב סיים צה"ל לאטום את בית שפירא בחברון ממנו פונו אתמול שלוש המשפחות שהתגוררו בו, עם מסמכי בעלות בלתי חוקיים. כוח של מג"ב הוצב לשמור על הבית כדי למנוע כניסת מתנחלים למקום.

 

כזכור, תנועת שלום עכשיו עתרה לבג"ץ בבקשה שבית המשפט יורה להרוס שישה מבני קבע שהוקמו ללא היתר במאחז חרשה וכן על הריסת 12 מבני קבע שהוקמו ללא היתר, לטענתם, במאחז היובל בבנימין.

 

בעקבות העתירה הוגשה תשובת הפרקליטות ובה הודיע המינהל האזרחי כי בתקופה האחרונה החלה פעולת מיפוי כלל המאחזים בשטחים, פעולה שאמורה להימשך כ-4 חודשים ובסופה תוצג לדרג המדיני תוכנית עבודה להריסת מבנים בלתי חוקיים בשטחים.

 

עוד נמסר בתשובה לעתירה כי המנהל האזרחי פועל כעת נמרצות, בעיקר נגד בנייה בלתי חוקית, בשלבים התחלתיים שמתבצעת על קרקע פלסטינית פרטית. לדבריהם, המנהל מקיים יחד עם מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון ישיבות שבועיות ובהן נדונים מקרים של בניה בלתי חוקית, גם של יהודים וגם של פלסטינים, ודרכי מימוש צו ההריסה נגדם.

 

בתגובה לתשובת המדינה לעתירה אומר מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר: "למרות ההצהרות, משרד הביטחון לא נוקב בתאריך יעד לפינוי המאחזים ועל כן יש לקחת את הצהרותיו בערבון מוגבל. על שר הביטחון, עמיר פרץ, לקיים את הבטחתו ולפנות את כל המאחזים בתוך שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
פינוי בית שפירא אתמול
צילום: איי אף פי
צילום: סבסטיאן שיינר
מאחז. ארכיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים