שתף קטע נבחר

"ח"כ העסיק פלסטיני שהשתייך לארגון טרור"

לדברי קצין הכנסת, פועל שעסק בשיפוץ ביתו של אחד מחברי הכנסת, הינו פעיל בארגון טרור ש"היה מודע לזהות בעל הבית והמשמעויות מעצם עבודתו בביתו של חבר כנסת"

אחד מהח"כים שכיהנו בכנסת ה-16 העסיק פועל פלסטיני שהשתייך לארגון טרור. כך אמר הערב (ב') קצין הכנסת, יצחק שד"ר. הוא חילק לחברי הכנסת מזכר העוסק בהעסקת עובדים ובו ציין כי אחד הח"כים שיפץ את ביתו ולצורך כך שכר קבלן שהעסיק בין השאר פועל פלסטיני מהשטחים.  

 

"בדיעבד התברר כי אחד הפועלים פעיל באחד מארגוני הטרור. הפועל היה מודע לזהות בעל הבית והמשמעויות מעצם עבודתו בביתו של חבר כנסת", כתב קצין הכנסת.  

 

רק לפני כשבועיים הורה ראש הממשלה אהוד אולמרט לצמרת מערכת הביטחון למצוא את הדרך לסגור את הפרצות בגדר ולטפל בבעיית השוהים הבלתי חוקיים, שדרכי הברחתם מהוות כיסוי להברחת מחבלים מתאבדים. המשטרה אמונה על הטיפול בסוגיית השוהים הבלתי חוקיים שדרכי הברחתם אל תוך הקו הירוק מהוות כיסוי להברחת המחבלים המתאבדים.  

 

בדיון שערכה הממשלה בנוכחות המפכ"ל עצמו, אמרו קצינים בכירים במטה הארצי של המשטרה: "החוק קובע עד שנת מאסר לשוהה בלתי חוקי ושנתיים מאסר למי שמסיע, מלין או מעסיק אותו. אבל בתי המשפט מסתפקים בעונשים קלים בהרבה מעונשי המקסימום וברוב המקרים זה מסתכם בקנס כספי וחודשיים-שלושה של מאסר. ככה לא יוצרים הרתעה והנתיב הזה נותר פרוץ עבור השוהים הבלתי חוקיים וגם עבור מחבלים מתאבדים".

 

המפכ"ל הציג כמשל את הנתונים על השוהים הבלתי חוקיים מתוך הביפר האישי שלו: בסוף השבוע הנוכחי עצרו שוטרי מג"ב 780 שוהים בלתי חוקיים, מתוכם כ-630 בתחומי עוטף ירושלים. במהלך הפעילות נעצרו 12 מבוקשים על ידי השב"כ. כמו כן נעצרו כ-30 אזרחים ישראלים שהסיעו את השוהים הבלתי חוקיים לתוככי ישראל, הקריא המפכ"ל. "אנחנו עוצרים אותם, אך אין לנו שום דרך לעצור את רובם, בשל המחסור בתאי מעצר. כך קורה שאת רובם אנו נאלצים להחזיר אל הכפרים והערים שלהם מעבר לקו הירוק", אמר לשרים בתסכול.

  

לדברי אחד הבכירים במטה הארצי: "הבעיה הגדולה אינה עם שלושת המ"מים, המסיע, המלין והמעסיק הישראלי, לגביהם אנו פועלים בנחרצות רבה יחסית. הבעיה הגדולה היא עם השוהים הבלתי חוקיים, שבתוכם יש גם כאלה שבאים לבצע פעולות התאבדות בתוך ישראל. שם, מחוסר תאי מעצר ובשל הכמות הגדולה - מדובר בעבודה סיזיפית שלא נותנת פתרון של ממש. אנו יכולים לעצור אותם, אך בתנאים האלה של מחסור במתקן כליאה וענישה סלחנית ומשאבים מוגבלים, איננו יכולים לעצור את התופעה המסוכנת הזאת שהביאה כבר פיגועים רבים לתוך ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
שיפץ את הבית (אילוסטרציה)
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים