שתף קטע נבחר

ישיבת חירום במועצת יש"ע: מה עושים עם אולמרט

ראשי המתנחלים הוזעקו למגילות, כדי לדון בדרכי המאבק בהתכנסות. אחרי הכישלון של הקיץ, הפעם מתכננים לקחת יועץ חיצוני. ולרשטיין ל-ynet: "אין פה שום קריצת עין לראש הממשלה החדש; אנחנו לא מזהים שום נכונות להסדר סביב המאחזים"

ראש הממשלה הנכנס, אהוד אולמרט, נחוש לבצע את ה"התכנסות" - ומצהיר שוב ושוב כי בכוונתו "להידבר עם כל חלקי העם" בדרך לפינוי. ראשי המתנחלים מצידם אינם ממהרים להיענות לקריאותיו, וגם לא ממש מתרגשים מהדף החדש שמנסה לפתוח מי שנחשב לאחד ההוגים של תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה.

 

אתמול (יום ב') התכנסו ביישוב מגילות שבבקעה ראשי מועצת יש"ע ואישי ציבור נוספים מקרב המתנחלים. במשך שעות ארוכות - מתשע בבוקר ועד לשעות ערב - הם דנו בגורל ההתנחלויות בגדה ובאופן בו יש לנהוג בממשלה החדשה, שקדימה בראשה והעבודה שותפה בכירה בה.

 

פנחס ולרשטיין, ראש המועצה האזורית בנימין ומי שקרא ערב פינוי עזה "להפר חוק וללכת לכלא", סיפר הבוקר ל-ynet על שהתרחש בפגישה: "התקיימו דיון והערכת מצב לגבי עמדת הממשלה, מהם המועדים שצפויים בנושא המאחזים וההתכנסות של אולמרט ומהי עמדתנו בנושא המאבק". בין השאר, אמר ולרשטיין, הוחלט לחפש יועץ חיצוני כדי להחליט על דרכי המאבק, שכשל בסבב האחרון - עת הוחלט על הפינוי מעזה. הוא הבהיר כי "בשום אופן אין פה קריצת עין לראש הממשלה".

 

הרוחות התלהטו כאשר אחד המשתתפים קרא לחשבון נפש וטען, כי מועצת יש"ע אינה מצליחה להחדיר לתודעת הציבור את סוגיית השבר בחברה הישראלית.    

 

אשר לסוגיית פינוי המאחזים, אמר ראש מועצת בנימין: "אם היינו משתכנעים שממשלת ישראל מעוניינת לייצר דיאלוג על

הסדר המאחזים, כמו שהיה בממשלת ברק - היינו דנים בזה, אבל המצב הפוך לגמרי. אין פה שום כוונה לקיים איתנו דיאלוג". ולרשטיין הדגיש עוד כי המאחזים הם "חלק אינטגרלי מיישובי יש"ע; אלה יישובים לכל דבר". לטענתו, אפילו אריאל שרון, שסמך ידיו על הדו"ח שפירסמה טליה ששון, לא אימץ את כולו ולא דיבר על פינוי של יותר ממאה מאחזים.

 

לצדו של ולרשטיין ישבו בדיון במגילות גם עמיתיו למועצת יש"ע ובהם ראש המועצה, בנצי ליברמן, והמזכ"ל אבנר שמעוני; מזכ"ל "אמנה", זאב (זמביש) חבר; ח"כ אורי אריאל; ולפרקים גם חנן פורת. עד ליום בו יישבו שם גם אהוד אולמרט ואנשיו, נראה שהדרך עוד ארוכה.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אין קריצת עין: ולרשטיין
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
דף חדש בירושלים
צילום: רויטרס
צילום: שרון קץ
"המאחזים - יישובים לכל דבר"
צילום: שרון קץ
מומלצים