שתף קטע נבחר

יחימוביץ' על ההיעדרות: שיענישו אותי כמו סולודקין

שר הביטחון נפגש עם חברי הכנסת יחימוביץ', מרציאנו וחילו שאיימו להצביע נגד התקציב. פרץ אמר להם כי היעדרות עלולה לפגוע במנהיגותו. מקורביו איימו: "מי שמבקש לעשות דאווין, יש לסיעה אפשרות למנוע ממנו להתבלט". חילו הצביעה בעד התקציב "מתוך מועקה" ואילו מרציאנו ויחימוביץ' נעדרו. יחימוביץ' הבהירה: "לא מתכוונת לגרום לקיצור ימיה של הממשלה" והוסיפה בציניות: "אשמח לקבל עונש כמו שקיבלה חברת הכנסת מרינה סולודקין"

סוף הרומן פרץ-יחימוביץ? שיחה קשה נרשמה אחר הצהריים (יום ד') בין יו"ר העבודה, עמיר פרץ, לחברי הכנסת שלי יחימוביץ' ויורם מרציאנו בניסיון לשכנע אותם שלא להיעדר מההצבעה על התקציב בקריאה ראשונה. השר פרץ אמר להם כי יש לכבד את ההסכמים הקואליציוניים וכי הצבעה נגד התקציב או היעדרות, עלולה לפגוע במנהיגותו.

 

מקורבי פרץ אמרו לאחר השיחה כי "מי שמבקש להתבלט עכשיו ולעשות דאווין, יש לסיעה אפשרות למנוע ממנו בעתיד להתבלט". כלומר, יעמידו את המורדים בפני ועדת משמעת ויטילו עליהם סנקציות פרלמנטריות. עוד אמרו: "אין חברתיים פחות או יותר במפלגה, אבל יש צורך לכבד הסכמים קואליציוניים".

 

לאחר שנעדרה מההצבעה אמרה יחימוביץ': "אני לא מתכוונת לגרום לקיצור ימיה של הממשלה. השיחה ביני לבין עמיר פרץ שקדמה להצבעה, הייתה עניינית". א הוסיפה בציניות: "אשמח לקבל עונש כמו שקיבלה חברת הכנסת מרינה סולודקין". סולודקין (קדימה) כזכור, נעדרה בהצבעה על השבעת הממשלה ובקדימה איימו להעניש אותה אך לבסוף לא נענשה.

  

ח"כ נדיה חילו (עבודה) הודיעה בצהריים לאחר שיחתה עם יו"ר מפלגתה, עמיר פרץ: "אני במועקה נפשית קשה, אבל עמיר הצליח לשכנע אותי כי יהיו שינויים דרסטיים בתקציב לאחר הקריאה הראשונה".

  

ח"כ יורם מרציאנו אמר בדיון במליאת הכנסת על ייקור הלחם כי "עם כל הכאב וכל הצער, לא אצביע בעד התקציב הזה". זאת לאחר שמוקדם יותר אמר כי יצביע בעד התקציב בקריאה ראשונה רק אם יבוטל ייקור הלחם. "זה אותו תקציב של בנימין נתניהו, שר האוצר הקודם, ואני שומע שאנשי הילכוד יצביעו נגד תקציב שהם הביאו", אמר ח"כ מרציאנו.

 

כבר ביום שני הודיעו מספר חברי כנסת מהעבודה, עוד לפני שהוחלט על דחיית ההצבעה, להיעדר ממנה. חברת הכנסת יחימוביץ', אמרה אז ל-ynet: "באתי לפוליטיקה בגלל ההשלכות של תקציב נתניהו, ולא כדי להצביע עבורו. סיעת העבודה תדון בעניין לבקשתי, לא אעשה דבר לפני שאעדכן את עמיר פרץ. במידה ואיעדר זה לא אקוטי ליציבות הקואליציה אלא יותר סימבולי".  

 

יחימוביץ', שעם כניסתה לפוליטיקה הצהיר פרץ כי היא "תהיה שותפה בכירה להנהגת המדינה", גילתה נאמנות רבה ליו"ר מפלגתה, עד לעימות בנושא תקציב המדינה.


פורסם לראשונה 10/05/2006 13:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרץ. מפעיל מכבש
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
יחימוביץ. יודעת לעמוד על שלי
צילום: גבי מנשה
צילום: אלדד רפאלי
חילו. "מועקה נפשית"
צילום: אלדד רפאלי
מומלצים