שתף קטע נבחר

גוגל עונה למתחרות: חושפת שירותים חדשים

ענקית החיפוש מיישרת קו עם המתחרות: השיקה גירסה חדשה של תוכנת החיפוש השולחנית Google Desktop עם ווידג'טים, כלי חיפוש קהילתי המבוסס על מומחים, מחברת מקוונת לרשימות ועוד

גוגל חשפה השבוע שלושה מוצרים חדשים, המיועדים לסייע לגולשים למצוא מידע ברשת ובמחשבים אישיים ביתר קלות. מדובר בגירסת בטא חדשה של התוכנה לחיפוש מחשב – Google Desktop 4, תיוג ושיתוף דפי אינטרנט באמצעות Google Coop, ושמירת טקטסים ותוצאות חיפוש ברשת באמצעות Google Notebook.

  

נוסף על כך, החברה השיקה מערכת סטטיסטיקה של חיפושים המאפשרת לעקוב אחר טרנדים בחיפוש לפי מילות מפתח (בדומה ל"צייטגייסט", אך כעת הנתונים האלה משולבים בתוך תוצאות החיפוש הרגילות). השירותים החדשים הוצגו לעיתונאים מרחבי העולם באירוע שערכה החברה במטה שלה בקליפורניה.

  

שיתוף מידע

  

ה-Coop הוא כלי חיפוש קהילתי המאפשר לגופי מחקר וגולשים שמתמחים בנושאים שונים לתייג אתרים שבתחום ההתמחות שלהם, ובכך לסייע לגולשים אחרים למצוא מידע המעניין אותם.

 

גולשים המחפשים מידע יכולים להירשם לקבלת עדכונים אצל המומחים, ובכל חיפוש יקבלו לצד תוצאות החיפוש, גם תוצאות רלוונטיות שנבדקו על ידי אותם מומחים. רופא, למשל, יכול לקטלג ולתייג אתרים שקשורים לרפואה, וגולשים שירשמו לעדכונים שלו יוכלו לקבל תוצאות אתרים בנושאי רפואה ספציפיים לצד תוצאות החיפוש הרגילות של גוגל.

 

החברה מקווה לשפר באמצעות המיזם את הרלוונטיות של תוצאות החיפוש שלה. מלבד הגולשים, גם הרובוטים של גוגל יסרקו את הדפים שהמומחים תייגו ויתרמו לקביעת הרלוונטיות שלהם.

 

מצטרפים לעולם הווידג'טים

 

גוגל מצטרפת למגמת הווידג'טים, אותם יישומונים הצפים על שולחן העבודה שמוצעים על ידי אפל (החלוצה) ויאהו!. בתוכנת Google Desktop 4, הניתנת להורדה חינם, הרחבות שהוצגו בגירסה הקודמת בסרגל הצד (Sidebar) כמו לוח שנה, שעון, נתוני מזג האוויר, נגני מדיה ומשחקונים, הפכו לווידג'טים (בגוגל יצרו מכנים אותם גאדג'טים, בדיוק כפי שהם קרויים ב- Windows Vista, מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט).

 

אפשר להציג את היישומונים על שולחן העובדה ולהופכם לשקופים. מפתחים מוזמנים ליצור ווידג'טים משלהם ולחלוק אותם עם קהילת המשתמשים. גוגל מציעה כבר מאות גאדג'טים, בהם גם כאלה המאפשרים הצגה של לוח השנה של גוגל ישירות על הדסקטופ, או גאדג'ט שמראה את הסרטים הפופולרים בשירות הוידאו של גוגל.

 

טרנדים בחיפוש

 

הצייטגייסט הוא שירות ותיק של גוגל, המצביע על מגמות במילות החיפוש הנפוצות בתקופות שונות. לרוב, גוגל מציגה בצייטגייסט מילות חיפוש בולטות בשפות שונות (ללא סקס או פורנו), והיא מציגה רק את 5-10 החיפושים הבולטים.

 

שירות ה-Trends החדש לוקח את צייטגייסט צעד אחד קדימה. השירות מאפשר לאנשים המתעניינים בשינויים בהרגלי החיפוש להזין מילות מפתח ספציפיות בשפות שונות (כולל עברית), ולקבל גרף השוואתי המראה את ההבדלים בכמויות החיפוש ל אותן מילים בשנתיים האחרונות, וידיעות חדשותיות על אירועים שקשורים לאותן מילות חיפוש.

 

למשל, בחיפוש אחר earthquake מתקבל גרף הממחיש את הזינוק בחיפוש של מילה זו בזמן רעידות אדמה גדולות שהתרחשו בעולם.

 

המחברת

 

ה-Notebook של גוגל, שעדיין לא זמינה לגולשים, היא מחברת מקוונת שמאפרשת לגולשים לשפוך לעמוד טקסטים, תמונות ולינקים, ולשמור אותם על גבי הרשת כדי לגשת אליהם מכל מקום או לחלוק אותם אחרים. השירות מאפשר לגולשים למצוא אתרים בתחומים שמעניינים אותם ולהציג להם הערות, בלי להצטרך לצאת מהדפדפן.

 

השירות החדש מתחרה ישירות ב-One Note של מיקרוסופט. על אף שהאחרונה היא תוכנה המותקנת במחשב האישי ולא שירות באתר אינטרנט, שניהם מציעים יכולות דומות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים