שתף קטע נבחר

הרצוג: אבו מאזן חלש, אך יש לדבר עמו

ישיבת הממשלה נפתחה על רקע המחלוקת בין קדימה לעבודה בשאלה האם לנהל כעת דיאלוג עם אבו מאזן. הרצוג אמר ל-ynet כי "לא סוד הוא שאבו מאזן חלש, עם זאת אנחנו ממליצים לדבר איתו תחילה". גם שר הבריאות בן יזרי מהגמלאים אמר כי אינו שולל פגישה עם אבו מאזן

ישיבת ממשלת ישראל השנייה נפתחה הבוקר (א') כשברקע מספר מחלוקות בין סיעות הקואליציה בסוגיות שעל הפרק, ביניהן פגישה עם אבו מאזן, הרכבי הקבינטים, ייקור הלחם וסוגיית אישור תקציב המדינה. עם זאת, מרבית השרים עימם שוחח ynet הבוקר סבורים שמדובר ב"תקלות של התחלה", אשר לא יתפתחו לכדי משבר של ממש.

 

שר התיירות, יצחק הרצוג, אמר כי "איני רואה עימותים של ממש, מדובר במספר תנועות פוליטיות שהתכנסו סביב שולחן ממשלה אחד. כולם חותרים להבטחת מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית. בעניין אבו מאזן, שרי העבודה סבורים שיש למצות את הדיאלוג איתו תחילה. לא סוד הוא שאבו מאזן חלש, התוצאות שהוא משיג אינן אמיתיות. עם זאת הוא מחזיק את מירב הכוח הקונסטיטוציוני בהיבחרו כיו"ר הרשות. ישראל צריכה להחליט אם לבטל את האופציה שלו, או לקיים אותה. אנחנו ממליצים לדבר איתו תחילה", אמר השר הרצוג.

 

שר החקלאות ופיתוח הכפר, שלום שמחון, אמר שהמחלוקות הן חלק מחבלי הלידה של הממשלה החדשה. "אנחנו לומדים להיות אחד עם השני, הבעיות סביב תוספת שר לקבינט מטעם מפלגת העבודה הן בעיות טכניות במהותן, שייפתרו להערכתי במהרה".

 

שר הפנים רוני בר און אמר כי "אין כל כך הרבה עימותים כפי שמציגים זאת. המחלוקות הן סוג של מלחמות על טריטוריות. אנשים מבקשים לככב בתקשורת, יש הרבה אמוציות לאחר מערכת הבחירות, אבל בסך הכל מדובר בממשלה טובה ובהנהגה אחראית ומקצועית ויש להוסיף שראש ממשלתה הוא איש קר רוח בעל עצבי ברזל. איני צופה התפרקות ממשלה. ממשלה זו תוביל את ישראל בשנים הבאות".

 

שר הבריאות, יעקב בן יזרי, אמר בעניין פגישה אפשרית בין אולמרט לאבו מאזן שהדבר צריך להיעשות בהחלטת הממשלה, ואין מקום למחלוקת בין סיעות הקואליציה בסוגייה זו.

 

בן יזרי אמר כי אינו שולל פגישה עם אבו מאזן: "אם אכן תתקיים פגישה כזו, לאחר שובו של ראש הממשלה מוושינגטון וקבלת החלטה על ידי ממשלת ישראל, צריך הדבר להיעשות על מנת לקבוע אם יש מקום לשיחות נוספות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג. "לא סוד"
צילום: גבי מנשה
צילום: אלכס קולומויסקי
בראון. "לומדים להיות אחד עם השני"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים