שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תואר ד"ר של כבוד לתיאטרון גשר

  אוניברסיטת בר אילן תעניק לראשונה בתולדות ישראל תואר לשם כבוד למוסד תיאטרוני

  אוניברסיטת בר אילן תעניק לתיאטרון גשר תואר ד"ר לשם כבוד. זו הפעם הראשונה בה מעניקה אוניברסיטה בישראל תואר למוסד תיאטרוני. את התואר יקבלו בשם השחקנים, היוצרים, הצוות הטכני וההנהלה, מנהלו האמנותי של התיאטרון ומייסדו, הבמאי יבגני אריה ומנכ"ל התיאטרון, אורי לוי.

   

  "ההחלטה להעניק את התואר לאנשי תיאטרון גשר התקבלה בשל הצלחתם לייסד מוקד חשוב, איכותי ומסקרן של ביצוע אמנותי למחזאות ישראלית ועולמית ועל היותם גשר בין תרבות התיאטרון של העולים ממדינות חבר העמים לבין עולם הבמה המקומי", נאמר בהודעה של נשיא האוניברסיטה, פרופ' משה קווה, ששיבח את התיאטרון היפואי על הישגיו בשימור הקשר בין העולים לוותיקים במדינת ישראל.

   

  תיאטרון גשר פועל בישראל מאז אפריל 1991. קבוצת השחקנים, אז חבורה לא מוכרת, הגיעה בעקבותיו של מייסד התיאטרון, הבמאי הנערץ יבגני אריה. בימיה הראשונים הציגה הקבוצה עיבוד חדשני למחזהו של תום סטופרד, "רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים", בשפה הרוסית. הקהל יצא מגדרו וגם המבקרים שיבחו, והפרמיירה המרשימה היתה יריית הפתיחה וסימן לבאות. מתיאטרון דובר רוסית בעיקרו הפך התיאטרון לישראלי לכל דבר. כעת מרבית ההצגות הן בשפה העברית וחלק לא מבוטל מתוך שחקני התיאטרון הם ישראלים צעירים בוגרי בתי ספק למשחק שהצטרפו לשורותיו כעתודה.

   

  לאורך 15 שנות פעילותו הצליח תיאטרון גשר לבצר את מעמדו כאחד התיאטרונים המובילים בישראל והעלה שורה ארוכה של מחזות מאת טובי היוצרים בישראל ובעולם, בהם "משפט דרייפוס", "אדם בן כלב", "טרטיף", "כפר", "עיר", "שלוש אחיות", "דון ז'ואן", "השטן במוסקבה", "העבד", "שושה", "מדיאה" ו"מומיק". תואר הכבוד יוענק לתיאטרון גשר במסגרת המושב ה-51 של אירועי חבר הנאמנים בין ה-4 ל-8 ביוני.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים