שתף קטע נבחר

בלעדי: מיקרוסופט רוכשת את ווייל מראש העין

מיקרוסופט הבינלאומית רוכשת את הסטארט-אפ וייל קומוניקיישן, העוסק באבטחת נתונים, תמורת 80-70 מיליון דולר. הרכישה - כחלק מההחלטה להפוך את מיקרוסופט ישראל למרכז פיתוח

חברה ישראלית נוספת נרכשה על ידי משקיעים בינלאומיים: חברת מיקרוסופט הבינלאומית רוכשת את חברת ווייל קומוניקיישן (Whale Communications) מראש העין. היקף העסקה מוערך ב-80-70 מיליון דולר.

 

ווייל הוקמה בשנת 98' כחברת סטרט-אפ ועוסקת באבטחת גישה לרשת הפנימית של ארגונים. המדובר בחברה שהחברה האם שלה פועלת בישראל והיא מפעילה חברות בנות באירופה וארצות הברית.  כיום משתמשים יותר מ-2 מיליון עובדים, שותפים עסקיים ולקוחות במוצרי החברה, ביניהם חברות הכלולות ברשימת פורצ'ן 500 וחברות גדולות אחרות, ממשלות וארגונים במגזר הציבורי.

 

מייסדי ווייל ובעלי החברה הם דניאל שטיינר, אלעד בר-און, יוסי מוריאל ומשה לבנה, המחזיקים בחברת סופט לינק וחברת ריפליווב. החברה הוקמה ב-1998. משרדיה הראשיים נמצאים בפורט לי, ניו-ג'רזי, ויש לה משרדים גם בגרמניה, בריטניה, הולנד, ישראל, ונציגות בצרפת.

 

רכישת ווייל משתלבת בהחלטה האסטרטגית של מיקרוסופט להפוך את מיקרוסופט ישראל למרכז פיתוח, לצורך כך חזר לארץ משה ליכטמן, שהיה אחד מבכירי מיקרוסופט העולמית, והוא ירכז בארץ את פעילות המו"פ. וויילס מביאה עימה למיקרוסופט את תחום הגישה המאובטחת.

 

בסוף אפריל הודיעה ענקית התוכנה מיקרוסופט על הקמת מרכז מחקר ופיתוח שני בישראל ועל מינוי משה ליכטמן, סגן נשיא במטה החברה, לנשיא המו"פ בישראל שיוביל את הפעילויות הטכנולוגיות של מיקרוסופט בישראל. ליכטמן פועל להרחבה משמעותית של השקעות מיקרוסופט במו"פ בישראל.

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביל גייטס
צילום: איי פי
החברה הנרכשת
מומלצים