שתף קטע נבחר

רן כהן: שאנשי עסקים יממנו את סל התרופות

ח"כ כהן ממרצ מציע לשר התמ"ת לבקש מאנשי העסקים בישראל סיוע בנושא סל התרופות, כפיתרון שהוא הרע במיעוטו. "מצפונית המדינה צריכה לממן את הכל, אך בגלל שהממשלה היא ממשלת מחדל ופשע, בעניין הזה אני מנסה למצוא פתרון". שר הבריאות לשעבר יעקב אדרי מציע להדיח את חברי ועדת הסל הנוכחיים כיוון ש"הם בעלי אינטרסים"

על שר התמ"ת לפנות לאנשי עסקים כדי שיממנו רכישת תרופות לחולים. כך אמר בצהריים (שבת) ח"כ רן כהן (מרצ), שהתאח ב"שבתרבות" בבאר שבע יחד עם שר הבריאות לשעבר, יעקב אדרי (קדימה).

 

 

כהן הגדיר את משבר סל התרופות כפשע לאומי וכתם על המדינה, ואמר כי בכוונתו לפנות עם צאת השבת לשר התמ"ת אלי ישי כדי לגייס תרומות לצורך רכישת תרופות לחולים, ולא באופן חד פעמי אלא לאורך כל השנה. "אציע לשר שיפנה בתאום עם שר האוצר לכל החברות שמקבלות תמיכה משר התמ"ת, כדי שיתרמו לקרן שתוקם על ידי שותפות של הממשלה והחברות". לדברי כהן, "הקרן תממן את התרופות לחולי סרטן המעי הגס למשך כל השנה".

 

כהן הסתייג מההצעה שהוא עצמו העלה, ואמר כי מצב בו אנשי עסקים יממנו תרופות הוא לא הגיוני, אבל אין מוצא אחר, ולכן על שר התמ"ת לפנות לכל החברות הישראליות במשק כדי לפתור את משבר הסל. "מצפונית המדינה צריכה לממן את הכל, אך בגלל שהממשלה היא ממשלת מחדל ופשע, בעניין הזה אני מנסה למצוא פתרון".

 

השר לשעבר אדרי אף קרא להדיח את חברי ועדת הסל ואמר: "בוועדה יש הרבה מאוד גורמים בעלי אינטרסים. מנכ"לי קופות החולים ואנשי משרד הבריאות, כולם בעלי אינטרסים". לדבריו, "תרופה מסויימת עשויה לקבל עדיפות כי היצרנית שלה עושה לה יחסי ציבור".

 

אדרי רמז למעשים לא כשרים בוועדה, וקרא למנות במקום הוועדה הנוכחית ועדה של אנשי מקצוע ואתיקה, שופטים, שופטים בדימוס ואנשים בלתי תלויים שיטפלו בנושא. הוא הוסיף כי בכוונתו להעלות בפני הממשלה יחד עם שר הבריאות החדש את נושא הקמתה מחדש של וועדת סל התרופות וכי יש להוסיף 2% לתקציב סל הבריאות לטובת החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי לוי
כהן. לבקש תרומות
צילום: אלי לוי
צילום: גיל יוחנן
אדרי. להדיח את חברי הוועדה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים