שתף קטע נבחר

בקרוב: "פורום ראשי ממשלה" לאיום האיראני

ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה דנו בהקמת הפורום לדיון בגרעין האיראני בהשתתפות אולמרט, נתניהו, פרס וברק. נתניהו ל-ynet: "יש צורך אמיתי להשתמש בכל הניסיון שהצטבר אצל המנהיגים. בנושא האיראני אין קואליציה ואין אופוזיציה"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נפגש היום (א') עם יושב ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, לשיחת עדכון לפני כניסתו לישיבת הממשלה. השניים העלו רעיון משותף לפיו יוקם "פורום ראשי ממשלה" שיעסוק בעיקר באיום האיראני. בפורום צפויים להשתתף לצד אולמרט ראשי הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, שמעון פרס ואהוד ברק. עדיין לא הוחלט באיזו צורה יתקיימו ההתייעצויות (פגישה משותפת של הרביעייה או דרך אחרת).

 

 

על השאלה האם נתניהו רואה מצב בו ישבו ארבעת ראשי הממשלה יחדיו בחדר אחד, אמר נתניהו ל-ynet: "בנושא הזה אין קואליציה ואין אופוזיציה, מדובר באיום קיומי על המדינה".

 

בתום הפגישה אמר ח"כ נתניהו ל-ynet: "מדובר בהצעה משותפת שלנו, שעלתה בשיחה, להקים פורום ראשי ממשלות, כדי לדון בראש ובראשונה בנושא התחמשות איראן והנשק הגרעיני. הכנסת הגורם גרעיני למזרח התיכון העסיקה את כל ראשי הממשלות בשנים האחרונות. כאמור, מדובר בנושא קיומי ויש צורך אמיתי להשתמש בכל הניסיון שהצטבר אצל המנהיגים. בנושא האיראני אין קואליציה ואין אופוזיציה. יש לגייס את כל כוחות החשיבה".

 

לדברי נתניהו, במהלך נאומו בפני הסנאט והקונגרס בארצות הברית לפני 10 שנים, הוא הזכיר כבר אז את האיום האיראני. "ראש הממשלה אולמרט אמר הבוקר בשיחה כי הביקור שלו בוושינגטון דומה לביקור שלי בארצות הברית. הסעיף המרכזי בנאומים שלי אז, היה התחמשות איראן בגרעין. לצערי התחזיות שלי התגשמו. התחמשות איראן בנשק גרעיני היא סכנה גדולה לאנושות כולה. הנושא היה חשוב אז וחשוב הרבה יותר היום".

 

אחר הצהריים ייצא ראש הממשלה אולמרט לנסיעתו הראשונה בתפקיד - למה שהפך זה מכבר לטקס החנוכה הרשמי של מנהיג ישראלי ובכלל: ביקור בבית הלבן. נראה כי הנושא האיראני יככב בפגישותיו של ראש הממשלה בוושינגטון, שיכללו גם את מזכירת המדינה קונדוליזה רייס ומזכיר ההגנה ראמספלד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אחמדי-נג'ד. ביבי מאחוריך
צילום: איי פי
צילום: ירון ברנר
נתניהו. "להשתמש בכל הניסיון"
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
ברק. חוזר?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים