שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תלונה: פרטנר הפקיעה את תפריט הקיצור בנוקיה 6280

  מישל דור רכש את מכשיר הנוקיה החדיש וגילה שפרטנר "הלאימה" אחד מהכפתורים לטובת שירותי הסלולר שלה

  החוצפה של חברות הסלולרי לכפות עלי כצרכן תכנים מסחריים הגיעה מבחינתי לשיא חדש. לאחרונה רכשתי את מכשיר הנוקיה 6280 ברשת אורנג'. למרבה תדהמתי, גיליתי כי פרטנר החליטה "לדרוס" את ברירת המחדל של הכפתור הימני במכשיר ולהציב במקומו אייקון מכוער עם המילה "Music".

   

  לחיצה על כפתור זה (גם בטעות לפעמים) מובילה לאתר Orange Music ובו תכנים מסחריים להורדה וצפייה.

   

  אני אוהב את מכשירי נוקיה בגלל מקשי הקיצורים השמאלי והימני הנוחים שחוסכים לי חיטוט במעמקי תפריטים בלתי נגמרים אך איני חובב מוזיקה מושבע, בוודאי לא של תכני מוזיקה בסלולר.

   

  לא ניתן להחליף במכשיר

   

  לכן, מיהרתי לנסות להחזיר את ההגדרה לברירת המחדל של יצרנית המכשיר. כאשר הגעתי לתפריט – הנה זה פלא: אמנם ניתן לשנות את הגדרות הקיצורים של מקש הקיצורים השמאלי אך השורה המתייחסת לשינוי ההגדרות של הפריט הימני פשוט נעלמה כלא היתה.

   

  בשיחה עם נציגי אורנג' הובהר לי כי כך מסופקים המכשירים, וכי עלי להודות לפרטנר על כך שהיא מסבסדת עבורי את המכשיר. הנציג הדגיש שכך היא עושה עם הטבעת הלוגואים שלה על המכשירים וזכותה של החברה לקבוע עבורי מה אראה במסך הראשי.

   

  כאשר ביקשתי להסיר את האייקון, נעניתי בשלילה. "אדוני, כך המכשיר מסופק ללקוחות על פי ההחלטה שנקבעה בחברה", נאמר לי על ידי נציגי השירות.

   

  גם היבואנית לא יכולה לעזור

   

  פניתי ל"יורוקום" ושאלתי מה ניתן לעשות בנידון – התשובה היתה מאוד מקצועית ועניינית: "אנו מודעים לעובדה, ונשמח מאוד לארח אותך ולצרוב לך את התוכנה המקורית של המכשיר.

   

  צריבה זו תסיר את האייקון של אורנג' ותוכל להשתמש במקשי הקיצור כפי שהתכוון היצרן, מצידנו נצרוב לך אפילו תפריט של החברה המתחרה".

   

  שמחתי לא ארכה זמן רב: טלפון בהול מיורוקום ביקש לברר איזו גירסה מותקנת על המכשיר, כשביצעתי את הבדיקה, גיליתי כי מדובר בגירסה 3.70. הנציג נאנח ואמר: "אנחנו משתמשים עדיין בגירסה 3.65, כך שלא ניתן לצרוב גירסה מוקדמת יותר"

   

  וכך, נותרתי שבוי בידי חברת אורנג', מחכה ליום בו חברת יורוקום תקבל את הגירסה

  החדשה על מנת שאוכל להתאחד סוף סף עם מקש הקיצור הימני האבוד שלי.

   

  תגובת אורנג'

   

  מאורנג' העדיפו להעביר את התגובה הבאה: "טרם השקתו של מכשיר ה-Nokia 6280, אורנג' בחנה את מאפייניו ובהתאם לזאת החליטה על תפקידם של לחצני הבחירה השונים, לרבות, לחצני התצוגה, במטרה לאפשר ללקוחותיה שימוש נוח ופונקציונלי המותאם לתכונות המכשיר. לקוח הבוחר לרכוש את מכשירו דרך אורנג' ייהנה מאחריות ושרות החברה, מהטבה במחיר המכשיר ומהתנסות ממגוון שירותי הרשת הנלווים לו, בין השאר באמצעות לחצני הבחירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים