שתף קטע נבחר

מחדל: במקום להתייצב לדיון, הפדופיל נמלט לחו"ל

הפדופיל נחמן סטל, שהורשע בביצוע מעשה סדום בנער, לא הגיע לדיון במשפטו, ובפרקליטות חושדים כי נמלט לבריטניה. מתברר כי לאחר הכרעת הדין הפרקליטות לא פנתה משום מה לביהמ"ש בבקשה לעצרו. עוד עולה שאין זו פעם הראשונה בה הוא נמלט ממשפטו: אישום נגדו הוגש ב-2000 אבל לאחר שיצא את הארץ נמחק כתב האישום והוגש שוב ב-2004

מתחת לאף: הפדופיל נחמן סטל, בן 36, שהורשע בביצוע מעשה סדום בנער רק לפני כשלושה שבועות, לא הגיע היום (ד') לדיון במשפטו ובפרקליטות חושדים כי הוא נמלט לבריטניה.

 

משום מה הפרקליטות לא פנתה לבית המשפט בבקשה לעצור אותו לאחר הכרעת הדין והוא שוחרר. דרכונו, אגב, נותר בידי הפרקליטות.

 

כתב האישום המקורי נגד סטל הוגש באפריל 2000 וייחס לו ביצוע מעשה סדום בקטין וביצוע מעשה מגונה בקטין. גם אז לא ניתן היה לאתר את סטל לאחר שיצא מישראל, וכתב האישום נגדו נמחק והוגש שוב בספטמבר 2004.

 

סטל הורשע כי הסיע את הנער במכוניתו ובמהלך אותן נסיעות נגע בו מספר פעמים באיבר מינו, למרות שהנער ניסה למנוע זאת. לאחר זמן מה השניים נפגשו במקרה ואז סטל הציע לנער להצטרף אליו לנסיעה לצורך חלוקת ספרי טלפונים, תמורת תשלום, והנער נענה להצעתו.

 

במהלך הנסיעה עצר סטל את המכונית, נתן לנער עשרה שקלים וביקש ממנו שיקנה שמן במכולת הסמוכה. הנער קנה את השמן והשניים המשיכו בנסיעה. אז, פתח סטל את מכנסיו של הנער וביצע בו מעשה מגונה.

 

בשלב מסוים השניים יצאו מהמכונית, סטל המשיך לבצע בו מעשים מגונים, ואז החל למרוח את איבר מינו בשמן ואנס אותו, בתמורה ל-200 שקל. היום אמור היה להתקיים בבית המשפט שלב הטיעונים לעונש במשפטו, אך סטל כאמור לא הגיע למשפט. נגד אשתו, המשמשת כעריבה בתיק, הוצא צו מעצר. 

 

דובר משרד המשפטים מסר בתגובה כי לאחר הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים, אך ביהמ"ש המחוזי הסתפק בתנאי מעצר בית מלא. לאחר שהורשע לפני כשבועיים ביקשה התביעה להחמיר ולהגדיל את הערבויות הקיימות בתיק, על מנת להבטיח את המשך התייצבותו של הנאשם לדיונים כנגדו, ובהתחשב בעובדה כי הנאשם התייצב לכל דיוניו. בית המשפט נעתר לבקשה והגדיל את הערבויות אך נתן לנאשם אורכה של 48 שעות, והוא ניצלם ונמלט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
(אילוסטרציה)
צילום: חיים זיו
מומלצים