שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוניברסיטת ת"א חוגגת 100 שנים להולדתו של סמואל בקט

  כנס בינלאומי, שייפתח בסוף השבוע באוניברסיטה, יוקדש ליצירתו של המחזאי האירי

  החוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב יארח החל ממוצאי שבת הקרובים, 27 במאי, כנס בינלאומי שיוקדש לחייו וליצירתו של המחזאי האירי סמואל בקט. בכנס, יוזמה של פרופסור לינדה בן צבי, ישתתפו חוקרי יצירתו של בקט מישראל ומהעולם, המציינים 100 שנה להולדתו. במהלך ארבעת ימי הכנס יועלו ששה מופעים וייערכו חזרות פתוחות ליצירות מוכרות ופחות מוכרות פרי עטו של בקט, בבימוי של שמעון לוי ורנה ירושלמי. כן יוצגו פרויקטים שנוצרו בהשראת יצירתו של המחזאי, בבימוי השחקנית והמחזאית האמריקנית דב מרגולין, הכוריאוגרפית רות זיו-אייל ויצירות של תלמידי החוג לתיאטרון.

   

  את הכנס תפתח הרצאתו של פרופסור ניקולס גרין מטריניטי קולג' בדבלין, על מקומו של בקט בדרמה האירית. מושב נוסף בהנחיית פרופסור שמעון לוי ייגע בבימוי ישראלי לבקט. במושב זה ישתתפו השחקנים חנה מרון וסלים דאו, המחזאי יהושע סובול, פרופסור יוסי יזרעאלי, שמעון לב ארי ופרופסור רנה ירושלמי. פרופסור הרי גולומב ישוחח על ליקויי תקשורת בדרמה. עאידה נסראללה תשוחח על השפעתו של בקט על התיאטרון הערבי ופרופסור שמעון לוי ישוחח על הקו שמחבר בין כתיבתו של בקט לזו של חנוך לוין. מרצים אורחים בכנס יהיו פרופסור אנטוניה רודריגו גאגו, מאוניברסיטת אוטונומה במדריד, שתעסוק בעיצוב מחודש של הגוף הנשי בתיאטרון של בקט ופרופסור פלורנס גודו מאוניברסיטת ליאון, שתעסוק בסיפורי רוחות וזיכרון רפאים אצל קפקא ובקט.

   

  במוצ"ש, 27 במאי, בשעה 20:30, תתקיים קריאת המחזה "מסה ביקורתית", מאת דב מרגולין ובביצועה. בקריאה, בבימויה של מרי מילווה, אשר תיערך בבניין מקסיקו, משתתפים תלמידי ומורי החוג לתיאטרון. למחרת, החל בשעה 18:15 תוצג באולם שוטלנדר בבניין גילמן ההצגה "מחכים לגודו", בביצוע תיאטרון האוניברסיטה ובבימוי עדנה שביט. בהצגה משתתפים שמעון לב ארי, אביב פינס, גד קינר, דן שפירא וחלי זינדר. ביום שני, 29 במאי, בשעה 13:45 יבוצעו קטעים מתוך הרומן של בקט, "מאלון מת", בעיבוד ובימוי של רנה ירושלמי. החל בשעה 15:15 תיערך חזרה פתוחה למופע "הסעודה של גימל ודלת", מחווה לסמואל בקט מאת רות זיו אייל ובבימויה. בשעה 20:30 ייערך אירוע לקראת בכורה, שיציג מבחר ממחזותיו הקצרים של בקט בתרגום ובבימוי של שמעון לוי עם תלמידי שנה ג' במגמה למשחק של החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. כל האירועים ביום זה למעט האירוע הנועל שייערך באולם שוטלנדר ייערכו בבניין מקסיקו. ביום שליש, 30 במאי, יינעל הכנס בשעה 17:30 בערב, עם ווריאציות על מחזות בקט, בביצוע תלמידי החוג לתיאטרון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי דגון
  ירושלמי. תביים את מאלון מת
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים