שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שלי יחימוביץ': לבטל את פרס "מפעל חיים" לקראוס

  חברת הכנסת שלי יחימוביץ' פנתה לשר התרבות אופיר פינס, בבקשה לבטל את מתן הפרס למפעל חיים שהוענק לשמוליק קראוס. "הוא היכה את אישתו בברוטאליות לעיני עדים רבים", אמרה יחימוביץ'. יו"ר הוועד שבחר בקראוס, אביהו מדינה: "אין צדיק בארץ"

  חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הפנתה היום (ד') שאילתא דחופה לשר התרבות, אופיר פינס, ובה ביקשה להפוך את החלטתו של מאיר שטרית, השר הקודם בתפקידו של פינס ולבטל את מתן פרס מפעל חיים שהוענק ליוצר ולמבצע שמוליק קראוס על ידי משרד החינוך, על תרומה ייחודית למוזיקה בישראל.

   

  יחימוביץ' מסבירה את צעדיה ל-ynet: "הפרס שניתן לשמוליק קראוס הוא אינו פרס טכני, והוא לא הוענק לו על ידי גלגל"צ או רשת ג'. אני לא כופרת כלל במפעלו המוזיקלי. קראוס הוא אדם מאוד מוכשר, ואני באופן אישי אוהבת את יצירותיו, אבל הכרה פומבית של משרד החינוך במפעל חיים של אדם שהיכה את אישתו בברוטאליות לעיני עדים רבים, עד שהיא נאלצה להימלט מהארץ, זה מסר מאוד חמור ומדכא לנשים מוכות ולחברה בכלל. מה צריכה לחשוב עכשיו אישה מוכה? איך היא אמורה להתייחס לגברים מכים? מה היא תחשוב על יחס המדינה? ובעיקר, מה היא תחשוב על יחס משרד החינוך לאלימות כלפי נשים, אחרי שהעניק לקראוס את הפרס והכיר בפועלו לאורך חייו?

   

  "ליבי לחברי השר אופיר פינס, שקיבל את העניין הזה כסיפור מוגמר ממי שהיה לפניו, השר מאיר שטרית. כי אני משוכענת בהכירי אותו, שגם לו יש בעיה קשה עם הענקת הפרס. השאילתא הדחופה הייתה המינימום ולצערי גם המקסימום שיכולתי לעשות כחברת כנסת".

   

  "כשאתה מאיר בזרקור את האיש, אי אפשר לעשות את ההפרדה בין מפעלו המוזיקלי לבין חייו", מוסיפה יחימוביץ', "הפרס הוא חינוכי. משרד החינוך שאחראי על מסרים חברתיים, לא יכול להרשות לעצמו להוציא לפועל דבר כזה".

   

  חברי הוועד, בראשותו של אביהו מדינה, שבחרו בקראוס כחתן הפרס, ציינו בנימוקי בחירתם את מקוריות יצירתו של קראוס, את בנייתה ועיצובה כסגנון ישראלי צעיר, ייחודי ואופייני, מבלי לחקות או להתבטל בפני סגנונות זרים ופופולריים מהעולם הרחב. לצד מדינה ישבו בוועד יואב גינאי, נאוה אחירון, עמוס אורן, עפרה הלפמן, מרגלית צנעני וד"ר נתן שחר.

   

  אביהו מדינה אמר היום ל-ynet: "אני בטוח ששמוליק קראוס הוא לא רק מה שאומרת שלי יחימוביץ'. אני בטוח שהוא לא אותת בכל הפנייות בכביש, שהוא גם הרעיש בין שתיים לארבע, ויש עוד כמה עבירות שהוא ביצע וכך גם כולנו מבצעים. אבל זה לא מעניין אותי, אני בחרתי בו על פועלו בזמר העברי. אם הוא היכה נשים, וכולם יודעים על כך, והוא שילם את חובו לחברה, אז מדוע העובדה הזו מבטלת את הכישרון שלו? אנחנו לא שופטים את האדם, אלא את התחום שלו ואת הכישרון שלו. אנחנו לא שופטי בג"צ. דבריה של  גברת יחימוביץ' הם לא לעניין. אני נסעתי באדום, קיבלתי על זה קנס, שילמתי 1,500 שקל ובכל זאת קיבלתי פרס על מפעל חיים. אין צדיק בארץ".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  שמוליק קראוס. חברי הוועדה ציינו את מקוריות יצירתו
  צילום: צביקה טישלר
  צילום: גבי מנשה
  ח"כ יחימוביץ'. "מה צריכה לחשוב עכשיו אישה מוכה?"
  צילום: גבי מנשה
  צילום: צפריר אביוב
  אביהו מדינה. "נסעתי באדום, קיבלתי על זה קנס, שילמתי 1,500 שקל ובכל זאת קיבלתי פרס על מפעל חיים"
  צילום: צפריר אביוב
  לאתר ההטבות
  מומלצים