שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד עו"ד בגין מכירת נדל"ן שלא כדין

לטענת הפרקליטות," ע"ד רוני שוורץ הציג עצמו לרוכשים כמיופה כוחם של בעלי המקרקעין באמצעות מסמכים מזוייפים ומצגי שווא, מכר את המקרקעין לאחרים בלי ידיעתם או הסכמתם של בעלי המקרקעין ושלשל את התמורה לכיסו"

הפרקליות הגישה כתב אישום נגד עו"ד רוני שוורץ מרמת-גן בגין העלמת הכנסות שנבעו ממכירת מקרקעין שלא כדין. כמו כן נאשמות גם רעייתו, ענת שוורץ, ושולמית בירגר ששימשה כעוזרתו.

 

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה את כתב אישום בעקבות חקירה שנערכה על ידי מחלקת חקירות חיפה של מס הכנסה ברשות המיסים, בשיתוף עם המשטרה. 

 

על פי כתב האישום, עסק עו"ד שוורץ במהלך השנים 2002 – 2004 באיתור קרקעות  שבבעלות תושבי חו"ל ואינם נמצאים בישראל דרך קבע. כמו כן עסק באיתור קונים פוטנציאליים. "הנאשם הציג עצמו לרוכשים כמיופה כוחם של בעלי המקרקעין באמצעות מסמכים מזוייפים ומצגי שווא, מכר את המקרקעין לאחרים בלי ידיעתם או הסכמתם של בעלי המקרקעין ושלשל את התמורה לכיסו" נכתב בכתב האישום.

 

עוד עולה כי הוא דאג למסמכים מזוייפים כגון אישורים קונסולאריים, יפויי כוח, חוזים ומסמכים אחרים. באמצעות מסמכים אלה פתח חשבונות נאמנות בבנק 'לטובת' בעלי המקרקעין וביצע פעולות הנדרשות להעברת הבעלות,  וכן הופיע בפני מוסדות שונים כמיופה כוחם של בעלי הקרקעות.

 

שולמית בירגר וענת שוורץ מואשמות כי העמידו לרשותו חשבונות בהם היתה להן זכות חתימה, ופעלו על פי הוראותיו. כמו כן נטען כי על ההכנסות שנבעו לו ממכירת המקרקעין שלא כדין, לא דיווח עו"ד שוורץ לפקיד השומה.

 

"בעשותם מעשים אלה, השתמשו הנאשמים במרמה, ערמה או תחבולה, בכוונה להתחמק ממס או לעזור לאדם אחר להתחמק ממס"

 

בראשית מאי עצרו שוטרי מפלג ההונאה של מחוז תל-אביב את שוורץ, נכה בארבעת גפיו, בחשד שניצל את מצבו הרפואי על-מנת להונות רוכשי קרקעות. לפי החשד, נכותו של שוורץ גרמה לרוכשים להאמין לדבריו, וכך הצליח למכור להם קרקעות שלא היו ברשותו בסך של כ-14 מיליון שקלים.

  

שוורץ אמנם נעצר ומעצרו הוארך בארבעה ימים, אולם אף בית מעצר לא הסכים לקבלו בשל מצבו הרפואי, והוחלט לשחררו למעצר בית. כעבור מספר ימים עלו אנשי צוות החקירה, בפיקודם של פקד רווית בעל-טכסה ופקד משה שוקרי, על עקבותיה של בריגר, החשודה בשיתוף פעולה עם שוורץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואלפוטוס
כתב אישום. העלמת הכנסות ממכירת מקרקעין שלא כדין
צילום: ויז'ואלפוטוס
מומלצים