שתף קטע נבחר

אריאל שרון יועבר בתוך שעות לשיבא

חמישה חודשים אחרי האירוע המוחי הקשה שהותיר אותו חסר הכרה, יועבר ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, לאשפוז במחלקה לשיקום נשימתי במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר

לאחר חמישה חודשי אשפוז בבית החולים הדסה עין כרם יועבר ביממה הקרובה ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, לאשפוז במחלקה לשיקום נשימתי במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר. עמרי שרון כבר הגיע לבית החולים הדסה והוא מטפל בסידורי ההעברה.

 

ראש ממשלה לשעבר הוא עדיין אישיות מאובטחת והמעבר שלו לתל השומר ייעשה תחת אבטחה צמודה. בשב"כ עושים מאמץ גדול לשמור על פרטיותו של ראש הממשלה לשעבר בעת המעבר.  

 


גלעד שרון בסידורים אחרונים בבית החולים (צילום: בועז שובל)

 

שרון מחוסר הכרה מאז האירוע המוחי הקשה שעבר ב-4 בינואר השנה ועדיין נושם בתמיכת מכונת הנשמה. הוא צפוי לעבור תהליך רב-תחומי שנועד לחזק את מערכת הנשימה שלו ולגמול אותו מהתלות במכונת ההנשמה, גמילה מלאה או חלקית.

 

במחלקה לשיקום נשימתי קיים טיפול מיוחד לחולים הסובלים מפגיעות ראש, בין השאר באמצעות אמצעים שונים, שכוללים גירוי באמצעות קול, אור ומגע. כמו כן מותאמת למטופל תזונה מיוחדת לחיזוק השרירים וניתנות תרופות שמורידות את עומס הנשימה ומגבירות את ההיענות לטיפול.

 

עד היום רשמה המחלקה כ-80 אחוזי הצלחה, אך יש חולים שלא ניתן לגמול אותם מפעולת ההנשמה. אם יצליח השיקום הנשימתי, ושרון ינשום באופן עצמאי לחלוטין, הוא יוכל לעבור לחלקים אחרים של מחלקת השיקום בשיבא ולעבור שיקום נוסף. 

 

בראש המחלקה לשיקום נשימתי עומד ד"ר אריה ולנר. שיקום נשימתי הוא תחום חדשה ברפואה השיקומית. כיום יש תור גדול של מטופלים הממתינים להתקבל למחלקה. במחלקה 18 מיטות. בכל חדר שני חולים, אך שרון צפוי לקבל חדר משלו. שרון טופל בעבר בבית החולים שיבא, וגם רופאיו האישיים - פרופ' בולק גולדמן וד"ר שלמה שגב - נמנים על צוות מבית החולים.


פורסם לראשונה 27/05/2006 21:00

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
יועבר בקרוב. שרון
צילום: באובאו
בית החולים הדסה
צילום: גיל יוחנן
בית החולים השיקומי בשיבא
מומלצים