שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחרי העימות באוויר, יוון וטורקיה מתקוטטות גם בים

  ספינת קרב טורקית איימה לגרש דייגים יוונים מאזור שהריבונות עליו שנויה במחלוקת. משמר החופים היווני נחלץ לעזרת הדייגים ובמקום התפתח עימות. בשבוע שעבר התנגשו מטוסי קרב של שתי השכנות על רקע חילופי האשמות. משרד ההגנה היווני: זה מדאיג

  כשבוע אחרי שטייס יווני נהרג בתנגשות אווירית עם מטוס קרב טורקי, שוב מדווח על עימות בין שתי השכנות היריבות - הפעם בים.

   

  ספינה של משמר החופים היווני נזעקה היום (ג') לסייע לספינת דיג יוונית, שנקלעה לעימות עם ספינת קרב של הצי הטורקי. על פי הודעת משרד ההגנה היווני, הספינה הטורקית הורתה לספינת הדיג לעזוב אזור שנמצא ליד אי בים האגאי שהריבונות עליו שנויה במחלוקת.

   

  האי הבלתי מיושב קרוי ביווני אימיה ובטורקית קרדק, והוא עמד לפני עשור במוקד משבר שכמעט הוביל למלחמה בין שתי המדינות.

   

  שתי המדינות, החברות בברית נאט"ו, מתקוטטות באופן קבוע על מעבר במי הים האגאי, וטוענות לריבונות על אזורים נרחבים בגבול שביניהן. ברוב המקרים, מעורבות ספינות דיג בעימותים. "זהו אינו אירוע חריג אבל היות והוא בא לאחר ההתנגשות האווירית הוא מעורר חשד", אמר גורם במשרד ההגנה היווני.

   

  אתונה האשימה בשבוע שעבר את אנקרה בהפרת נוהלי הטיסה, ובאי הגשת תוכנית טיסה שגרמה להתנגשות בין המטוס היווני לטורקי. יוון טענה שהזניקה

  את מטוסיה לזהות את המטוס הטורקי שחדר למרחב האווירי שלה. טורקיה טענה שאינה מחוייבת להודיע ליוון על טיסותיה באזור משום שמדובר במים בינלאומיים שאינם בשליטת יוון. בהתנגשות נהרג הטייס היווני; עמיתו הטורקי צנח לים וחולץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אפי שריר
  הדייגים נקלעו לעימות המדיני (ארכיון)
  צילום: אפי שריר
  מומלצים