שתף קטע נבחר

בצדי הדרכים: עתירה להסרת שלטי הפרסום בנתיבי איילון

את העתירה הגיש ארגון פעולה ירוקה כנגד עיריות ת"א, ר"ג ורמה"ש. הטענה: השלטים ופסלי הפרסום מוצבים תוך עבירה על חוק הדרכים

ארגון פעולה ירוקה הגיש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב עתירה מינהלית כנגד עיריות תל אביב, רמת גן ורמת השרון, בדרישה להסיר את שלטי הפרסום הפונים לנתיבי איילון בניגוד לחוק הדרכים (שילוט). כמו כן דורש הארגון מהעיריות להפסיק להעניק היתרים לשילוט.

 

בפעולה ירוקה מציינים, כי העתירה מוגשת לאחר שבשנים האחרונות התעצמו ממדי הפרסום בצידי הדרכים והפכו לנגע וזיהום ויזואלי שאי אפשר לחמוק ממנו.

 

לטענת הארגון, בנתיבי איילון עוברים מדי יום מעל חצי מיליון נהגים ונוסעים המהווים קהל שבוי של שלטי הענק. השלטים ופסלי הפרסום מוצבים תוך עבירה על חוק הדרכים (שילוט) אך הדבר אינו מונע מהעיריות לתת רישיונות ולגרוף לקופתן סכומי עתק בגין אגרות שילוט. בעתירה נטען, כי העיריות פועלות בניגוד לחוק בחוסר סבירות קיצוני, תוך זלזול בערכי בטיחות ושמירת הסביבה, וחוקי העזר שלהן עצמן.

 

אבי לוי, מנכ"ל ארגון פעולה ירוקה, אומר כי "הפגיעה בנחלת הכלל הופכת את המרחב הציבורי לשוק, אותו יכולים רק בעלי ממון לנצל לצורך עשיית רווחים. הציבור מסרב להמשיך ולהיות קורבן חסר אונים של תעשיית הפרסום, והרשויות חייבות להגן עליו. גם בסביבה העירונית קיימים ערכי נוף ומורשת הזכאים להגנה מפני הפיכתם ללוח מודעות מסחרי. בסך הכל אנו דורשים מן העיריות לקיים את החוק כלשונו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שילוט חוצות. לא חוקי לטענת הארגון
מומלצים