שתף קטע נבחר

הבת בדתה אונס בהשראת "קטנטנות"; האב זוכה

תושב המרכז, שהואשם באונס ובביצוע מעשי סדום בבתו החורגת זוכה היום לאחר שהבת הודתה כי בדתה את האונס בהשפעת דמות בטלנובלה "קטנטנות". עורך דינו של האב: "במשך שלוש שנים הוא סבל מעלילת שווא של בתו, אשר חשבה כי מטילים עליה יותר מדי עבודות בית ורצתה לחזור לאביה הביולוגי"

בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה הבוקר (יום ב') גבר בן 42, אב חורג, לנערה אשר בגיל שלוש עשרה וחצי בדתה נגדו אונס, לאחר שצפתה בטלנובלה קטנטנות וראתה את דמותה של "ברבריטה" אשר אביה מבצע בה מעשים מגונים.

 

האב הואשם בשנת 2003, כאשר הייתה בתו אותה הוא מגדל מגיל ארבע, בת שלוש עשרה וחצי, באונס ובביצוע מעשה סדום. הילדה הגיעה ליועצת בית הספר וסיפרה לה כי אביה החורג נוהג לבצע בה את המעשים בלילות בזמן שאימה ישנה. עקב כך נפתחה חקירת משטרה, במהלכה חזרה הנערה על אותם דברים גם בפני חוקרת הילדים. חוקרת הילדים התרשמה שהנערה מדברת בכותרות בלבד, והבינה כי הנערה הייתה מעוניינת לעבור לגור עם אביה הביולוגי וכי יש לה אינטרסים שונים כאשר סיפרה את הסיפור. כמו כן, היא נשלחה לבדיקת פתולוג, אשר קבעה כי פצעי שפשוף וצלקות שהיו לה בפי הטבעת, לא בהכרח מתאימים למעשים שטענה שבוצעו בה.

 

חודשים ארוכים לאחר הגשת כתב האישום הגיעה הנערה לפרקליטות ואמרה להם כי המציאה את סיפור האונס ומעשה הסדום וזאת מכיוון שמטרתה הייתה לעבור לגור עם אביה, וסיפרה כי הרעיון עלה בראשה לאחר שצפתה בסדרת הטלוויזיה קטנטנות.

 

נציגת הפרקליטות, שרון בן צבי, אמרה היום בבית המשפט כי לאחר שהמתלוננת הגיעה אל הפרקליטות ווחזרה שוב ושוב על כך כי שיקרה והמציאה את הכול במוחה, לא ניתן היום לדעת מהו הסיפור האמיתי. וכי כאשר שקלו האם להמשיך לחקור את התיק, כאשר הנערה מתגוררת כיום עם הנאשם והוא המפרנס שלה לאחר שחזרה לביתו ולבית אמה בהסכמת ובהמלצת גורמי הרווחה, החליטו לזכות את האב.

 

דובר משרד המשפטים מסר כי "מדובר בתלונה של קטינה, שבעת הגשת התלונה היתה כבת 13 וחצי, כנגד אביה החורג בגין ביצוע מעשי סדום ומעשי אינוס במשך תקופה. הפרקליטות, לאחר שבחנה את התיק ביסודיות ואת הראיות שבו לרבות עדויות הקטינה בפני יועצת בית הספר, עדותה בפני עובדת סוציאלית ועדותה בפני חוקרת ילדים וכן את ממצאי הבדקיות הרפואיות שעברה במכון לרפואה משפטית, הגיעה למסקנה כי יש ראיות מספיקות להגשת כתב אישום בגין ביצוע עבירות מין בקטינה. לאחרונה, בטרם החל שלב ההוכחות, הודיעה המתלוננת לפרקליטות כי בדתה מלבה את הסיפור, בשל רצונה לעבור לגור עם אביה הביולוגי".

 

על פי הדובר, "בנסיבות אלה, משנוצר ספק לגבי התרחשות העבירה, החליטה הפרקליטות ביוזמתה, לאחר בדיקת מכלול הנסיבות, לבקש מבית המשפט לזכות את הנאשם".

 

עורך דינו של האב, יעקב שקלאר אמר היום כי "במשך שלוש שנים סבל האב מעלילת שווא של בתו, אשר חשבה כי מטילים עליה יותר מדי עבודות בית ורצתה לחזור לאביה הביולוגי". בעקבות דבריהם של עורכי הדין החליטו הרכב השופטים אברהם טל, יהודית אמסטרדם ורות לבהר-שרון לזכות את האב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני גל
"הכל התחיל מהטלוויזיה"
צילום: רוני גל
מומלצים