שתף קטע נבחר

רובוט התקבל לעבודה בחנות כלבו יפנית

העובד החדש, Enon, חרוץ להפליא, אך דורש הרבה יותר כסף משכר מינימום

העובד החדש בחנות הכלבו היפנית Jusco לעולם לא מתעייף. הוא תמיד מגיע בזמן, לא מתלונן ולא יוצא לחופשה, כך מדווחים ב-vnunet.

  

עוזר ללקוחות בהכל

 

הרובוט Enon מתנשא לגובה של 130 ס"מ ושוקל כ-50 קילוגרם. היצרנית, חברת פוג'יטסו, החלה לשווקו בחודש ספטמבר שנה שעברה.

 

באמצעות מנגנון זיהוי קולי ורמקולים הוא מדבר עם הלקוחות ומדריך אותם בחנות. נורות מסוג LED מאפשרות לו לדמות פרצופים והבעות.

 

לקוחות שלא יצליחו לתקשר איתו במילים ולא יבינו את הבעותיו, יוכלו להשתמש במסך המגע המשולב בו , המציג מידע על המוצרים בחנות. אגב, Enon תמיד יפנה את את המסך לכיוון הלקוחות, גם כשהוא בתנועה.

 

רואה ושומע כל מה שסביבו

 

Enon מתנייד ברחבי החנות ונעזר בשש מצלמות וידאו, שלושה סורקים על-קוליים ושלושה סורקים נוספים שמונעים ממנו להיתקל באנשים או מכשולים. הרובוט עוזר ללקוחות בסחיבת הקניות במשקל של עד 10 ק"ג, ויודע לפרוק ולהעמיס מטענים קטנים של חצי קילוגרם בעזרת הזרוע שלו.

 

נוסף על כך, הוא יכול לבצע גם סיורי בטחון בחנות, אך את תפיסת הגנבים הוא ישאיר לבני התמותה מכיוון שהוא איטי מאוד – מהירותו המרבית היא 3 קמ"ש בלבד, ואין לו מספיק כוח לתפוס אדם מבוגר או אפילו נער ולהחזיק בו.  

 

לא זול בכלל

 

למרות יכולותיו הפיזיות המשופרות, הרובוט של חברת פוג'יטסו יעבוד רק בימי שבת וראשון, בשלב זה במסגרת ניסוי שיימשך חודשיים. בהתחשב בלוח הזמנים שלו, Enon אינו זול יותר מעובדים אחרים.

 

על פי הדיווח ב-vnunet הרשת שמחזיקה בחנות הכלבו, שילמה על הרובוט 50,000 דולר. עם זאת, ייתכן כי בעלי הרשת  יחסכו כסף בעזרתו. הרשת דיווחה על גידול של 40 מליון דולר בשנה שעברה בהוצאות על מענקי פרישה, שמן הסתם לא ישולמו לעובד החדש אם יסיים את תפקידו בעוד שנים רבות.

 

שגעון יפני

 

רובוטים ביפן ממלאים יותר ויותר משימות. אחד הרובוטים המשווקים במדינה  הוא Nuvo, המיועד לשמור על הבית ולשעשע את הילדים, והרובוט אסימו של חברת הונדה כבר השתלב במערכת החינוך. הונדה עורכת ניסויים, וצופה שתצליח תוך כמה שנים לאפשר לשלוט על רובוטים באמצעות כוח המחשבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים