שתף קטע נבחר

סלט ביצים

כמה מלים בלתי נמנעות על האשכים

בסדר, כולם יודעים שאתה גבר עם ביצים. אבל האם שאלת את עצמך פעם למה? אז ככה: האשכים הם המקום שבהם נוצרים תאי הזרע והורמון הרבייה הזכרי, הטסטוסטרון. והנה הפתעה: מדובר, בעצם, באברים פנימיים.

 

אצל בני אדם - כמו אצל כל בעלי החוליות - נוצר זוג אשכים בעובר בחלל הבטן, אבל בניגוד לרוב החולייתנים אצל האדם הם צונחים עוד במהלך ההתפתחות העוברית לתוך שקי האשכים המצויים מחוץ לגוף. למה זה קורה? כי ה"הרחקה" הזאת הכרחית להתפתחות תאי זרע תקינים. הטמפרטורה בתוך גוף האדם גבוהה מדי, ועלולה לפגוע בחיוניותם. מיקום האשכים, אגב, אינו סימטרי לחלוטין. אצל שני שלישים מהגברים, מורים המחקרים, השמאלי נמוך יותר מהימני.

 

יכולת ההתרחבות של האשכים מדהימה הרבה יותר מזו של הכלי שביניהם. בזמן זיקפה הם גדלים ב-50 אחוז, אבל אותה יכולת יכולה לבוא גם ברוורס: על פי סטן פורשאווד, מומחה לרעלים ובלש שכתב את רב המכר "הרצח של נפוליאון", בונפרטה הורעל לאט-לאט על ידי הרוזן מונתולון ואשתו הסקסית. עם השנים הם השקו את נפוליאון במנות קטנות של ארסן, שידוע בהשפעתו על הקטנת גודל האשכים בעוד הוא מרעיל את הגוף. בסופו של דבר, הפין של נפוליאון הצטמק לכדי גודלו של ענב. זוועה? זה כלום לעומת הדרך בה הוא מת, אבל זה ממש לא ענייננו.

 

כמה מלים על ממדים: אשכים ממוצעים (של גבר ממוצע) מתהדרים באורך של 38 מ"מ ורוחב של 25.4 מ"מ. משקל: 16-10.6 גרם. רגע של עברית: יש לומר אֶשֶך ולא אֲשָך. באלוקים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נפוליאון. קטן ומצומק
צילום: איי פי
מומלצים