שתף קטע נבחר

אולמרט לשיראק: אתה גדול הלוחמים באנטישמיות

כמו בוש, מובארק, עבדאללה ובלייר, גם הנשיא הצרפתי זכה לתשבוחות מפיו של ראש הממשלה, שגם סיפר לו - למרות הביקורת - על ההתכנסות שבאופק

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ממשיך במסעותיו המדיניים, בניסיון לשווק את תוכניתו המדינית, לחזק את היחסים ההדדיים וגם לבצר את מעמדו בארץ ובעולם. היום (ד') הגיע תורו של נשיא צרפת לארחו - וגם לשמוע את שבחיו.

 

מבחינתו של ז'אק שיראק, השרוי במצוקה פוליטית קשה מבית, אולמרט סיפק את הסחורה כאשר כינה אותו "גדול הלוחמים באנטישמיות", "מוותיקי המדינאים", "מידידי העם היהודי" ו"מי שעצתו חשובה מאוד לישראל".

 

במשך כשעה נועדו שני המנהיגים בארמון האליזה. בהצהרה משותפת לפני פגישתם, מול התקשורת בחצר הארמון, הקפיד ראש הממשלה שלא להזכיר את ה"התכנסות", ולא בכדי: הממשל הצרפתי מתנגד בתוקף לצעדים חד-צדדיים מצדה של ישראל, והתקשורת המקומית מתחה ביקורת על האפשרות שאלו יתבצעו.

 

לדברי מקורות בפמלייתו של אולמרט, הוא הזכיר את התוכנית באוזניו של שיראק, אם כי לא ציפה לתמיכתו. מנגד, הנשיא הצרפתי בכל זאת בירך על בחירותיה האחרונות של ישראל, כשהוא לא מהסס גם להיכנס לסוגיות פוליטיות פנימיות.

 


מפגש ידידותי (קרדיט: רויטרס)

 

"הבחירות האחרונות הפגינו קבל עם ועולם את רצונו של העם בישראל בשלום ובביטחון", אמר המארח. "זה נבע מכך שהסכסוך הישראלי-פלסטיני ארך זמן רב מדי. הגיע הזמן להשכין שלום שמבוסס על שתי מדינות, החיות זו לצד זו. היעד הזה חשוב מאוד, במיוחד בימים אלה, כשאנו עדים להתלקחות מחודשת. ההתלקחות מוכיחה את הצורך במשא ומתן, וצרפת והאיחוד האירופי נחושים לתרום לשלום בר-קיימא, שיאפשר לשני הצדדים לחיות זה לצד זה בשלום ובביטחון".

 

אולמרט מצידו, שנשא דברים בעברית בהצהרה המשותפת, בירך את הנשיא במילים חמות: "יחסי ישראל וצרפת הם יחסי שיתוף פעולה וידידות, שהחלו בביקורו האחרון של ראש הממשלה אריאל שרון. אני בטוח שהביקור הזה ירחיב את שיתוף הפעולה. אתה אדוני הנשיא היית מאלה שקבעו את שלושת תנאי הסף של הקוורטט לקיומו של משא ומתן (עם הפלסטינים), אמרת שעם התנאים האלה אפשר להגיע למשא ומתן. אני יכול להבטיח לך שאני וממשלת ישראל נעשה כל מאמץ לקיים את המשא ומתן הזה. שיתוף הפעולה עם צרפת חיוני להמשך התהליך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שיראק ואולמרט
צילום: רויטרס
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
עצתך חשובה מאוד: אולמרט
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: רויטרס
ישראל רוצה שלום: שיראק
צילום: רויטרס
מומלצים