שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  יפן מסירה שוב את החרם על בקר אמריקני
  היפנים הסכימו לחדש את משלוחי הבקר מארה"ב לאחר שפקחים יבדקו את מתקני אריזת הבשר. בדצמבר אשתקד הוסר החרם, אך הוטל שוב לאחר שאחד ממשלוחי הבקר הפר את כללי הבטיחות המוסכמים

  יפן הסכימה היום (ד') לחזור ולרכוש בשר בקר מתוצרת אמריקנית, לאחר שזה נאסר למכירה במדינה בשל חשש ממחלת הפרה המשוגעת.

   

  במסגרת ההסכם, תשלח יפן פקחים לארה"ב כדי לבדוק את מתקני אריזת הבשר, ולאחר מכן תאפשר את חידוש המשלוחים. כך אמר נציג משרד החוץ היפני. לדבריו, "הסכמנו על התנאים לחידוש משלוחי הבקר מארה"ב", אחרי לילה ארוך של שיחות ועידה בין בכירים בוושינגטון ובטוקיו.

   

  יפן היתה שוק הייצוא הגדול ביותר של בקר מארה"ב. בדצמבר הסירה המדינה חרם בן שנתיים שהוטל על הבקר, אך הטילה אותו מחדש אחרי חודש לאחר שאחד ממשלוחי הבקר מארה"ב הפר את כללי הבטיחות המוסכמים.

   

  המשלוחים החדשים כפופים לאותם הגבלות כפי שנקבעו בהסכם הקודם - גיל הבקר יהיה 20 חודשים או פחות, ויוסרו ממנו חלקים מסוימים שנמצאים בסיכון
  גבוה להעברת המחלה. ארה"ב הסכימה גם לבדיקות פתע במשחטות. מחוקקים אמריקנים התכוננו לקרוא להטלת סנקציות על יפן, וחידשו איום שסייע להסרת החרם בשנה שעברה.

   

  טוקיו אסרה לראשונה על ייבוא בקר מארה"ב בדצמבר 2003, לאחר שהתגלתה פרה נגועה במחלת הפרה המשוגעת במדינת וושינגטון. השוק היפני היה שווה כ-1.7 מיליארד דולר לתעשיית הבקר האמריקנית ב-2002. לאחר שהוסר החרם אשתקד, רק מעטים ביפן חזרו לאכול בקר אמריקני, וסקרים הראו כי רוב הציבור ביפן עדיין חושש מרמת הבטיחות של הבשר.

   

  גם ביפן עצמה התגלו מקרים של מחלת הפרה המשוגעת, אך שלא כמו בארה"ב, היפנים בודקים כל פרה שנשחטת לצורך אכילת בשרה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יפן מסירה שוב את החרם על בקר אמריקני"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים