שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אישום: ראש עיריית לוד קיבל שוחד מדוד אפל

  על-פי כתב האישום שהוגש בבית משפט השלום בתל-אביב, ראש העיר בני רגב קיבל שוחד בסך כמיליון ו-400 אלף שקל מאיש העסקים דוד אפל

  ראש עיריית לוד, בני רגב, הואשם הבוקר (יום ה') בבית משפט השלום בתל-אביב שלקח שוחד מאיש העסקים דוד אפל בסכום של כמיליון ו-400 אלף שקל.

   

  על-פי כתב האישום, כאשר ביקש רגב להיבחר לראשות עיריית לוד לא היה בידו הכסף לצורך הבחירות ולטענת הפרקליטות קיבל שוחד מדוד אפל במהלך מערכת הבחירות ואף לאחריהן וכן קיבל סיוע לוגיסטי ואסטרטגי מאפל ומעובדיו לצורך ניהול מערכת הבחירות.

   

  לטענת הפרקליטות, רגב היה מודע לכך שקיבל שוחד ולעובדה שאפל שהיה בעל אינטרס מובהק בעיר לוד מכיוון שבבעלותו חברת מגדל הזוהר שהקימה באותן שנים את שכונת גני אביב ובאותה תקופה הייתה החברה זקוקה לעזרת העירייה.

   

  על-פי כתב האישום, אפל עצמו יעץ לרגב כיצד לנהל את מערכת הבחירות ואת יום הבחירות בכל הנוגע להזמנת סוקרים, שימוש בפעילים והעמדת אמצעים לרשותם. כמו כן, אפל השתתף בישיבות הקשורות לארגון ולניהול יום הבחירות והיה שותף לדיונים כיצד לשכנע את תושבי שכונת גני אביב להצביע עבור רגב.

   

  רגב, שהיה מזוהה עם מפלגת העבודה, הציג את מועמדותו לבחירות לראשות העירייה במסגרת סיעה עצמאית בשם סיעת "לוד אחת". לשם קידום בחירתו, כך על-פי כתב האישום, הוקמה בדצמבר 97', עמותת "אזרחים תומכי בני רגב". מאחר שלרגב כאמור לא היו מקורות עצמאיים למימון מערכת הבחירות, וניסיונות העמותה לגייס כספים מתרומות לא הצליחו, הוא נזקק לסיוע כספי ממקור חיצוני. רגב ידע שאם לא יועמד לרשותו כסף באופן מיידי לא יוכל לקדם את מועמדותו, ולכן, החל מספטמבר 1998, לכל אורך מערכת הבחירות ולאחריה קיבל מאפל ומהחברה שבבעלותו מגדל הזוהר, את כל המימון שנדרש לו לצורך ניהול מערכת הבחירות.

   

  בדיונים בין רגב לאנשיו של אפל הוחלט שחברת מגדל הזוהר תסייע לאנשי העמותה לחבור למוקדי השפעה בשכונה ולשכנע את ציבור הבוחרים להצביע למענו. כמו כן, עובדי החברה, ואף גיסו של אפל, השתתפו באופן פעיל בארגון מערכת הבחירות של רגב.

   

  רגב נעצר באחרונה לחקירה בפרשה אחרת. על-פי החשד, רגב ומקורבים לו קיבלו מקבלנים שוחד בעבור הטבות שונות. המשטרה פשטה על העירייה והחרימה מסמכים גם מבתיהם של רגב ושל קרוביו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דני סלומון
  בני רגב
  צילום: דני סלומון
  צילום: עופר עמרם
  דודי אפל
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים